konto dla paryWspólne konto w banku jest popularym sposobem na gromadzienie razem funduszy przez parę. Przy wyborze konta dla dwojga należy jednak zachować ostrożność oraz zapoznać się z warunkami jakie wspólne konto przewiduje. Decydując się na konto bankowe dla pary należy również brać pod uwagę fakt, że każda z dwóch osób posiada równe prawa do konta oraz zarządzania środkami na nim zgromadzonymi. Również ewentualne problemy finansowe, zaległości lub długi któregoś z partnerów mogą odbić się na całym wspólnym koncie (działania komornika).  Wspólne konto oprócz pary posiadać mogą również dwie osoby nie będące w związku formalnym.Założenie konta dla pary nie różni się znacznie od zakładania konta osobistego. Do banku należy jednak wybrać się wspólnie wraz z dowodami osobistymi. Niektóre banki oferują również podpisanie umowy w domu, jednak zwykle lepiej wybrać się wspólnie.


Lista aktualnych ofert kont dla dwojga.

 

 

Konto bankowe dla pary.

konto dla paryPodczas zakładanie konta dla pary obie osoby otrzymują identyczne do podpisania umowy. Zakładają one takie same warunki dotyczące jego zarządaniem. Wydawane są również dwa egzemplarze karty kredytowej dla każdej z osób. Podczas wypełniania umowy wymagane są te same dane co podczas tworzenia konta osobistego. Do wypełnienia wszystkich wymaganych pól przyda się dowód osobisty. Para otrzymuje również niezbędne doane do logowania na konto oraz inne niezbędne dokumenty. Posiadanie konta wspólnego ułatwia zarządzanie finansami dwóch osób.


Do największych zalet kont bankowych dla dwojga należy:

  • Wspólne prawa do konta bankowego.
  • Możliwość gromadzenia wspólnych środków finansowych.
  • Możliwość założenia lokaty.
  • Podgląd na wpłacane i wypłacane środki.
  • Bardziej efektywne i sprawiedliwe gromadzenie środków.
  • Możliwość spłacania zoobowiązań wspólnie.
  • Budowanie zaufania dwóch osób.
  • Wspólne zarządzanie środkami zgromadzonymi na koncie.

 


 

Polecane oferty:

pożyczka przez internet

Ratka.pl oferuje pożyczki pozabankowe od 1000 do 5000 zł już od pierwszej pożyczki. Okres spłaty wynosi od 6 do 24 miesięcy.

przez internet

Zaplo.pl to elastyczne pożyczki online udzielane na kwotę od 1000 do 10 000 złotych do nawet 24 miesięcy. Cały proces odbywa się on-line, bez wychodzenia z domu, decyzja o przyznaniu kredytu jest natychmiastowa. Pożyczki do 5000 złotych nie wymagają zaświadczenia o zarobkach.

chwilówka

Pożyczka gotówkowa Providenta to przede wszystkim szybka decyzja kredytowa, minimum formalności, stałe raty bez ukrytych opłat oraz elastyczne okresy spłaty. Pożyczka udzielana na kwotę nawet 10 000 złotych, natomiast zgłoszenia przyjmowane są 7 dni w tygodniu.