Gdzie wziąć kredyt? - Aktualny ranking kredytów.

Zastanawiasz się gdzie wziąć kredyt? Nasz aktualny ranking kredytowy ułatwi Tobie wybór najlepszej oferty dla siebie. Kredyt to często zobowiązanie na lata, zastanów się dobrze podczas wyboru produktu. Nasze narzędzie pozwoli porównać praktycznie wszystkie oferty kredytowe w Polsce. Wybierz rodzaj kredytu, który potrzebujesz i zapoznaj się z jego aktualnym rankingiem. Życzymy miłej lektury oraz zadowolenia z wyboru!

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie wziąć kredyt?

jaki kredytWybór kredytu powinniśmy dobrze przeanalizować oraz założyć własne wymagania, które przed nim stawimy.

Przede wszystkim musimy zdecydować się jaki rodzaj kredytu potrzebujemy. Rodzaje kredytów przedstawiamy w akapicie poniżej. Jeśli natomiast wiemy jaki rodzaj kredytu potrzebujemy, musimy wybrać gdzie wziąć kredyt na którym nam zależy. Najlepszy bank na kredyt to taki, którego oferta będzie atrakcyjna a sam oddział nie będzie znajdował się daleko od naszego miejsca zamieszkania. Wiele osób zastanawia się również jaki kredyt wybrać, jeśli zakup możliwy jest na podstawie kilku jego rodzajów. W takim przypadku zwróćmy uwagę przede wszystkim na RRSO czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania za pomocą której będziemy mieć możliwość porównania ofert pod względem całościowych rzeczywistych opłat w ciągu roku za korzystanie z finansowania. Wtedy np. zakup samochodu może warto być zakupić korzystając z kredytu gotówkowego niż przewidzianego dla niego kredytu samochodowego. Często konkurencja w przypadku określonego rodzaju produktu może sprawić, że stanie się on bardziej opłacalny od innego mniej konkurencyjnego rodzaju kredytu. W związku z tym najlepszy bank na kredyt może okazać się dla nas wstępnie w ogóle nie brana pod uwagę oferta. Nasz ranking kredytów pozwoli Państwu na spokojny wybór najlepszej oferty bez wychodzenia z domu.

 


Rodzaje kredytów. Jaki kredyt wybrać?

Na rynku spotkać możemy się z kilkoma rodzajami kredytów. Postaramy się je przedstawić. Wielu z nas nie wie jaki kredyt wybrać dla siebie. Zapoznanie się z jego rodzajami znacznie ułatwi ten wybór.

Kredyt konsolidacyjny - Ten rodzaj kredytu został stworzony przez banki w związku z coraz większą ilością zaciąganych zobowiązań finansowych przez klientów. Pozwala on na zebranie wszystkich rat kredytów w jedną często niższą ratą z rozłożeniem całego kredytu na dłuższy okres czasu. Pozwala to na spłatę mniej atrakcyjnych zobowiązań.

Kredyt samochodowy - Jest to kredyt skierowany dla osób zainteresowanych zakupem pojazdu. W przypadku tego finansowania, jego kwota przeznaczona zostaje na zakup pojazdu i w zależności od wysokości kredytu, właścicielem pojazdu może być sam właściciel jak i w przypadku wyższych kwot - współwłaścicielem może być sam bank.

Kredyt gotówkowy - Jest to najpopularniejszy rodzaj kredytu wybierany przez klientów a sam jego cel może być różny. Również wysokość tego finansowania może być stosunkowo wysoka a ilość ofert na rynku jest bardzo bogata.

Kredyt hipoteczny - Kolejny bardzo popularny produkt szczególnie wśród młodych osób zakładających rodziny. Służy on do finansowania zakupu domu, mieszkania bądź samej budowy. Większość ofert dopuszcza również zakup nieruchomości z rynku pierwotnego oraz jej remont.

Kredyt firmowy - Często wybierany przez firmy w postaci kredytu obrotowego pozwalającego uzyskać środki na funkcjonowanie firmy oraz ograniczenie ryzyka związanego z opóźnieniami w spłacie zobowiązań przez klientów.

Krata kredytowa - Jest to specjalna karta podobna do bankomatowej za pomocą której możemy dokonać zakupów na kredyt. W przypadku tego produktu bank przyznaje nam limit kredytowy dostępny na karcie za pomocą którego możemy dokonać zakupu nawet pomimo braku posiadania własnych środków na zakup.