odszkodowanie za operacjęPrzeprowadzenie operacji zwykle wiąże się z długą rekonwalestencją pacjenta oraz często bólem i dyskomfortem z nią związaną. Wiele osób zastanawia się czy z tego tytułu należy się jakiekolwiek odszkodowanie. Postaramy się przedstawić powody oraz przykłady kiedy powinniśmy starać się o odszkodowanie za operację oraz co możemy oczekiwać w związku z nim.

Często pacjenci nie mają nawet pojęcia, że za doznany uszczerbek przed lub po operacji należy im się zadośćuczynienie. Przed wnioskowaniem o uzyskanie odszkodowania warto spytać specjalistę z firmy odszkodowawczej czy ubieganie się o zadośćuczynienie jest zasadne. Również skorzystanie z oferty pomocy w jego uzyskaniu jest dobrym pomysłem - doświadczony pełnomocnik może dla nas uzyskać znacznie większą kwotę niż my samodzielnie bądź prawnik z naszego miasta. Sprawdźmy więc kiedy możemy ubiegać się o odszkodowanie z tytułu operacji.

 


Odszkodowanie za operację.

W pierwszej kolejności powinniśmy stwierdzić przyczynę operacji. Jeśli wystąpiła ona w związku z wypadkiem nie z naszej winy - należy nam się odszkodowanie z OC sprawcy zdarzenia. Nie ma znaczenia czy ucierpieliśmy na nieodśnieżonym chodniku, potrącił nas samochód czy też byliśmy pasażerem pojazdu uczestniczącego w wypadku. 

W każdej takiej możliwości mamy prawo ubiegać się o należne nam odszkodowanie. Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku gdy operacja miała związek z chorobą lub zaplanowanym zabiegiem. W takim przypadku możemy starać się o odszkodowanie tylko jeśli posiadamy własną polisę i obejmuje ona taki rodzaj zdarzenia. Jednak w przypadku gdy podczas operacji popełniono błąd w wyniku którego wystąpił dodatkowy uszczerbek, zaniedbanie lekarza (np. pozostawienie w ciele pacjenta ciała obcego: kompresy, nożyczki i inne), podanie złych leków lub ich nie podanie, zarażenie chorobą (np. WZW) - również należy nam się odszkodowanie za błąd medyczny z OC placówki medycznej.

 


Co obejmuje odszkodowanie za operację?

 

  • Zadośćuczynienie za doznane obrażenia.
  • Koszty opieki dodatkowej osoby.
  • Renta w przypadku zwiększonych potrzeb.
  • Adaptacja mieszkania dla poszkodowanego.
  • Zwrot kosztów dojazdów do placówek medycznych.
  • Koszty leczenia.

 

Jak widać warto starać się o należne sobie odszkodowanie. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanej kancelarii odszkodowawczej, np. Europejskie Centrum Odszkodowań, która poprowadzi nas w procesie uzyskania odszkodowania od początku do końca. Kontakt do kancelarii przedstawiamy poniżej.

 


 

Chcesz pracować w Europejskim Centrum Odszkodowań?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na kontakt z naszej strony .