kredyt-samochodowyUbezpieczenie auta w czasach coraz wiekszego natężenia ruchu dorogowego oraz pieszego jest jedną z najważniejszych czynności po kupnie auta. Kupno auta a ubezpieczenie są ze sobą ściśle powiązanie . W naszym arykule postaramy się rozwiać niektóre niepewności oraz pokazać listę firmy w których ubezpieczenie auta nie wiąże się z ryzykiem. Na rynku ubezpieczeń samochodowych wyszczególniamy dwa główne rodzaje owych ubezpieczeń. Są to ubezpieczenia OC oraz AC. Różnice pomiędzy OC a AC są dość spore, mianowicie ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego pojazdu poruszającego się po polskich drogach. Ubezpieczenie AC jest to dobrowolne ubezpieczenie, które nie jest wymagane do poruszania się po drogach.


Lista aktualnych ofert ubezpieczeń pojazdów przez internet.

 

Ubezpieczenie auta AC.

Pierwsze co powinniśmy wiedzieć to to ,że ubezpieczenie auta AC jest dobrowolne. Zakres ubezpieczenia AC może się różnić w zależności od firmy która je oferuje, ceny czy też wieku auta. Zatem co to jest AC? Najprościej mówiąc AC jest dobrowolnym ubezpieczeniem ,które możemy wykupić lecz nie jest to wymagane do poruszania się po polskich drogach. Przy zakupie ubezpieczenia AC zalecamy dokładnie zapoznać się z jego zakresem. Czasem ubezpieczenie auta AC nie pokrywa kradzieży a to właśnie z tego względu to ubezpieczenie jest najchętniej wybierane. Kolejnym plusem ubezpieczenia AC jest to ,że w przypadku szkody powstałej z naszej winy, możemy uzyskać odszkodowanie. Jednak i w tym przypadku należy dokładnie zapoznać się z jego zakresem. Czasem bywa, że do szkody musimy dołożyć wkład własny (zwykle 10-20%). Oczywiście nie uzyskamy odszkodowania w szczególnych przypadkach (prowadzenie pod wpływem alkoholu). 

Ubezpieczenie auta OC.

Najważniejszą różnicą pomiędzy OC a AC jest to ,że ubezpieczenie auta OC jest obowiązkowe. Oznacza to ,że każy pojazd poruszający się po polskich drogach powinien posiadać ubezpieczenie OC. Wiele osób nie wie dokładnie co to jest oc i potrafi pomylić je z ubezpieczeniem auta ac. W przypadku ubezpieczeń OC, w przypadku stłuczki z naszej winy czy też wypadku, nasz ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie osobie poszkodowanej. Nam natomiast nie przysługuje odszkodowanie oraz możemy utracić zniszki. Zatem w takim przypadku koszty wyremontowania auta pokrywamy z własnej kieszeni. W szczególnych przypadkach takich jak jazda po alkoholu, ubezpieczyciel może wypłacić odszkodowanie osobie poszkodowanej a następnie zgłosić się o zwrot tej sumy do osoby która spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu. Zwykle ceny ubezpieczeń OC są dużo niższe niż AC. Z biegiem czasu oraz bezszkodowej jazdy zaczynają nam przysługiwać zniżki co dodatkowo obniża jego koszt. Koszt ubezpieczenia zależy min od: wieku kierowcy, deklarowanego przebegu, wieku auta czy też pojemności silnika.

Jak złożyć wniosek o ubezpieczenie samochodu przez internet?

Nasz serwis pozwala na wysłanie wniosku o ubezpieczenie auta bezpośrednio przez internet. Wybierz odpowiadającą Tobie ofertę z wszystkich znajdujących się u góry strony. Po wybraniu oferty wybierz opcję wyślij wniosek znajdującą się u dołu wybranej oferty. Wysłanie wniosku nie zobowiązuje Cię do zawarcia umowy. Po podaniu podstawowych danych, skontaktuje się z tobą przedstawiciel firmy i omówi szczegóły oferty. W każdej chwili możesz zrezygnować i wybrać inną odpowiadającą Twoim wymaganiom ofertę. Zachęcamy do szczegółowego przeanalizowania każdej oferty ubezpieczenia auta.

 


 

Polecane oferty:

pożyczka przez internet

Ratka.pl oferuje pożyczki pozabankowe od 1000 do 5000 zł już od pierwszej pożyczki. Okres spłaty wynosi od 6 do 24 miesięcy.

przez internet

Zaplo.pl to elastyczne pożyczki online udzielane na kwotę od 1000 do 10 000 złotych do nawet 24 miesięcy. Cały proces odbywa się on-line, bez wychodzenia z domu, decyzja o przyznaniu kredytu jest natychmiastowa. Pożyczki do 5000 złotych nie wymagają zaświadczenia o zarobkach.

chwilówka

Pożyczka gotówkowa Providenta to przede wszystkim szybka decyzja kredytowa, minimum formalności, stałe raty bez ukrytych opłat oraz elastyczne okresy spłaty. Pożyczka udzielana na kwotę nawet 10 000 złotych, natomiast zgłoszenia przyjmowane są 7 dni w tygodniu.