Ocena użytkowników:  / 33
SłabyŚwietny 
 

Konto dla dziecka

konto dla dziecka Konto bankowe dla dziecka pozwala już od jego młodości uczyć zarządzania swoimi funduszami oraz  gromadzić oszczędności na wcześniej założony sobie cel.

   Prezentujemy Państwu listę najlepszych kont bankowych dla dzieci oraz osób młodych. Polecamy zapoznać się z ofertą banków oraz wybrać najbardziej odpowiednią ofertę dla Państwa oczekiwań. Konto dla dziecka jest aktualnie popularną formą uczenia ich odpowiedzialności oraz podejmowania decyzji. Konta dla dzieci przydają się również w przypadku gromadzenia ich oszczędności pozwalających łatwiejsze wkroczenie w świat dorosłych. Polecamy wybór jednego z kont na naszej liście, są one odpowiednio skrojone dla młodych odbiorców oraz często są łatwiejsze w obsłudze od kont dla osób dorosłych.

Wybierz konto dla dziecka przez internet.

 

konto dla młodychKonto dla młodych

 Również osoby młode często mają problem w wyborze konta bankowego. Zarówno konto dla dziecka jak i konto dla młodych może pomóc w zarządzaniu finansami młodej osoby.

  Aktualnie każdy bank w Polsce posiada ofertę dla osób młodych oraz dzieci. Dzięki możliwości dużego wyboru istnieje szanasa na dobór konta odowiadającego wymaganiom oraz preferencjom osoby chcącej je posiadać. Konto dla dziecka pozwala na wprowadzenie je w świat finansów, natomiast konto dla młodych umożliwia już zarządzanie własnymi funduszami w sposób rozsądny oraz dojrzały.

 

 

 

konto dla dzieckaCzy konto dla dziecka jest bezpieczne?

 Wielu rodziców zastanawia się czy konto dla dziecka jest bezpieczne. Oczywiście, pod warunkiem, że rodzic zapozna się z wszystkimi szczegółami dotyczącymi konta dla jego dziecka.

 Banki, które posiadają w swojej ofercie konta dla dzieci, wprowadziły różnego rodzaju zmiany w stosunku do tradycyjnych kont, mające za zadanie ułatwić dziecku korzystanie z niego. Rodzic powinien zapoznać się z takimi funkcjami jak np. kontrola rodzicielska. Każdy bank, który posiada taką funkcję powinien zapoznać rodzica z jej możliwościami oraz obsługą. Na etapie zakładania konta powinno się również uwzględnić wszelkie limity wypłat, hasła, kartę oraz dostęp do konta. Konto dla dziecka to dobry start w nauce zarządzania własnym kapitałem. Zachęcamy do pomocy dzieciom w  jego obsłudze oraz korzystania z niego.

Konto dla dziecka - pytania.

  • Od którego roku życia dziecko może posługiwać się kontem?

Wiek dziecka umożliwiający założenie konta jest ustalony przez określony bank, zwykle są to okolice 13 lat. Wymagany jest jednak nadzór rodzica nad dzieckiem.

  • Czy można uzyskać kartę bankomatową do takiego konta?.

Tak, należy uwzględnić ten fakt podczas jego zakładania jak również ustalić limit na karcie.

  • Czy konto dla dziecka jest bezpieczne?

Tak, pod warunkiem nadzoru rodzica oraz ustalonych limitów na koncie i karcie.

  • Czy założenie konta jest płatne?

Nie, założenie konta jest bezpłatne, polecamy zapoznać się z usługami na koncie oraz ich ewentualnym koszcie.

 

 

Poprawiono: środa, 11, maj 2016 15:28

Konto dla dziecka - Aktualne oferty. - 5.0 out of 5 based on 33 reviews

  Masz pytania?

  Skontaktuj się z nami.