Wybierz rodzaj konta bankowego dla siebie

Konto osobiste

oferty kont osobistych
Sprawdź oferty

Konto młodzieżowe

oferty kont młodzieżowych
Sprawdź oferty

Konto oszczędnościowe

oferty kont oszczędnościowych
Sprawdź oferty

Konto firmowe

oferty kont firmowych
Sprawdź oferty

Konto wspólne

oferty kont wspólnych
Sprawdź oferty

Konto dla obcokrajowca

oferty kont dla obcokrajowców
Sprawdź oferty

Co to jest rachunek bankowy?

najlepszy rachunek bankowyRachunek bankowy to jedno z najważniejszych narzędzi służących do zarządzania finansami zarówno osobistymi jak i firmowymi. Bez jego posiadania dbanie o własne finanse było by znaczenie trudniejsze.

Ra rynku znaleźć możemy wiele rodzajów rachunków bankowych. Należą do nich między innymi:

- Rachunek osobisty przeznaczony dla prywatnych osób chcących zarządzać własnymi finansami za pośrednictwem prostego rachunku babkowego. Posiada on wiele przydatnych funkcjonalności dla klientów takich jak karta debetowa czy możliwość skorzystania z kredytu gotówkowego bezpośrednio za pomocą bankowości internetowej.

- Rachunek młodzieżowy skierowany dla młodych osób poniżej 26 lat. Wyróżnia się on niższymi opłatami oraz dodatkami dla młodych osób takich jak rozbudowana aplikacja mobilna czy np. personalizowana karta bankomatowa.

- Rachunek firmowy przeznaczony dla przedsiębiorców wyróżniający się udogodnieniami związanymi z prowadzeniem firmy, osobnymi rachunkami VAT czy możliwości uzyskania szybkiego kredytu obrotowego.

- Rachunek oszczędnościowy przeznaczony do gromadzenia własnych oszczędności. Zwykle ten rodzaj rachunku posiada atrakcyjne oprocentowanie umożliwiające powiększanie oszczędności a nawet wypłatę środków bez straty odsetek.

- Rachunek wspólny skierowany jest dla osób chcących założyć wspólne konto bankowe z możliwością korzystania z niego na tych samych warunkach przez dwie osoby. Na ten rodzaj rachunku zwykle decydują się narzeczeni oraz małżeństwa.

- Rachunek dla obcokrajowca przeznaczony jest dla osób spoza granicy państwa. W dobie coraz większej emigracji coraz więcej banków oferuje taki rodzaj konta często z możliwością wyboru języka osoby pochodzącej z zagranicy.

Za pośrednictwem własnego konta bankowego osoba je posiadająca może przeprowadzać transakcje takie jak przelewy przychodzące i wychodzące z konta jak i korzystać z karty bankomatowej, kredytowej czy w wielu przypadkach skorzystać z kredytu bezpośrednio za pośrednictwem bankowości internetowej. Na nasze konto bankowe otrzymujemy również wynagrodzenie od pracodawcy czy zasiłki takie jak np. renta. Za jego pomocą możemy dokonywać również zakupów internetowych oraz zlecać szybkie przelewy zagraniczne. W dzisiejszych czasach brak posiadania rachunku bankowego może znacznie utrudnić wiele czynności związanych z finansami między innymi otrzymywanie wynagrodzenia za wykonywaną pracę. Również bezpieczeństwo posiadania własnych środków w banku jest znacznie wyższe niż gromadzenie ich w formie gotówki w domu.

 


Najlepszy rachunek bankowy.

Wybór najlepszego rachunku bankowego to na własną rękę nie lada wyzwanie. W związku z tym dobrym sposobem jest skorzystanie z jednego z takich narzędzi jak ranking rachunków bankowych przez co nasz wybór może być znacznie łatwiejszy.

Podczas poszukiwania produktu takiego jak najlepszy rachunek bankowy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę między innymi na koszty związane z jego posiadaniem. Powinniśmy w pierwszej kolejności wyznaczyć własne wymagania od tego rodzaju produktu. Powinniśmy wiedzieć na czym najbardziej nam zależy - czy na jak najniższych opłatach czy też np. funkcjonalności samego rachunku. Nie zawsze najlepsze konto bankowe w rankingu będzie dla nas oznaczać najlepszy wybór. Często osoby wykonujące np. dużą ilość przelewów zagranicznych powinny zdecydować się na inny rodzaj rachunku właśnie skierowany dla nich. Wtedy nawet pomimo kosztów związanych np. z prowadzeniem rachunku, zyskują wiele funkcjonalnością w postaci darmowych przelewów zagranicznych, które mogą być nieopłacalne w przypadku ofert z darmowym prowadzeniem konta. Bardzo dobrym pomysłem aby wybrać najlepszy rachunek bankowy jest zapoznanie się z opiniami klientów na temat produktów danego banku oraz wystawienie własnej opinii o danym banku np. na naszej stronie przez co kolejni klienci będą mieć aktualne informacje na temat jego oferty oraz funkcjonalności. Samo założenie konta bankowego można wykonać przez internet bez wychodzenia z domu i straty czasu niezbędnego na poszukiwanie oferty na własną rękę. Wystarczy tylko wypełnić wniosek online i czekać na jego weryfikację i kontakt ze strony banku. Zachęcamy do zapoznania się również z pozostałą ofertą finansową na naszej stronie.

 


 

Pliki cookies