zalety pożyczekSektor pożyczek pozabankowych od dłuższego czasu rozwija się w naprawdę imponującym tempie. Rosną obroty całej branży, liczba klientów korzystających z usług firm pozabankowych a także ilość dostępnych rozwiązań w ofercie podmiotów zajmujących się udzielaniem pożyczek. Oprócz tego nie można pominąć jednak również faktu, że to właśnie firmy pożyczkowe są prawdziwym liderem jeżeli chodzi o takie rozwiązania, jak pożyczki online. Jakie są główne zalety zaciągnięcia pożyczki przez internet? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

 

 

 

 


Zalety pożyczek przez internet:


1. Oszczędność czasu.


Na pierwszym miejscu należy wymienić oczywiście oszczędność czasu, z jaką wiąże się zaciągnięcie pożyczki przez internet. Jak wiadomo, w przypadku tej samej czynności w wariancie "standardowym"(czyli poprzez wizytę w oddziale firmy pożyczkowej), cały proces może potrwać nawet kilka godzin. Najpierw przecież musimy udać się do oddziału danej firmy, potem często przez pewien czas oczekiwań w kolejce, następnie przedstawić pracownikowi nasze oczekiwania, podpisać odpowiednie dokumenty i tak dalej. Tymczasem, w przypadku zaciągania pożyczki przez internet cała ta procedura zostaje skrócona do kilkunastu minut.


2. Możliwość spokojnego porównania wielu ofert i wyboru najlepszej z nich.


Kiedy zaciągamy pożyczkę przez internet, możemy uprzednio skorzystać z takich narzędzi, jak na przykład internetowe porównywarki pożyczek. W ten sposób w miarę szybko wybierzemy najbardziej odpowiadające nam rozwiązanie. Następnie wystarczy tylko odwiedzić witrynę danej firmy pożyczkowej. Gdybyśmy chcieli przeprowadzić podobny proces, tyle że w sposób "tradycyjny", mogłoby się na przykład okazać, że oddział firmy, która oferuje najbardziej odpowiadającą nam pożyczkę znajduje się na drugim końcu miasta albo w ogóle nie istnieje w naszym mieście. Co również istotne, zaciągnąć pożyczkę przez internet możemy dosłownie o każdej porze dnia i nocy, a także w soboty i niedziele, co w przypadku oddziałów stacjonarnych rzecz jasna nie jest możliwe.


3. Możliwość korzystania z usług firm działających tylko online.


Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale niektóre firmy pożyczkowe działają tylko i wyłącznie online, tj. nie posiadają oddziałów stacjonarnych. W ten sposób staje się więc jasne, że zaciągnięcie pożyczki w sposób tradycyjny, czyli w oddziale, wiąże się z dość znaczącym zawężeniem wachlarza dostępnych rozwiązań.

 


 

Polecane oferty:

pożyczka przez internet

Ratka.pl oferuje pożyczki pozabankowe od 1000 do 5000 zł już od pierwszej pożyczki. Okres spłaty wynosi od 6 do 24 miesięcy.

przez internet

Zaplo.pl to elastyczne pożyczki online udzielane na kwotę od 1000 do 10 000 złotych do nawet 24 miesięcy. Cały proces odbywa się on-line, bez wychodzenia z domu, decyzja o przyznaniu kredytu jest natychmiastowa. Pożyczki do 5000 złotych nie wymagają zaświadczenia o zarobkach.

chwilówka

Pożyczka gotówkowa Providenta to przede wszystkim szybka decyzja kredytowa, minimum formalności, stałe raty bez ukrytych opłat oraz elastyczne okresy spłaty. Pożyczka udzielana na kwotę nawet 10 000 złotych, natomiast zgłoszenia przyjmowane są 7 dni w tygodniu.