Coraz większa liczba banków wprowadza możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowe do pewnej sumy pieniędzy przez internet, czyli bez konieczności wychodzenia z domu.
Czy jest to rozwiązanie opłacalne i pod jakimi aspektami kredyt gotówkowy przez internet różni się od tej samej usługi, tyle że dostępnej w stacjonarnym oddziale banku? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej i postarajmy się odpowiedzieć na te pytania. Sama procedura wnioskowania kredytu gotówkowego przez internet jest stosunkowo prosta i wygląda bardzo podobnie w większości banków. Na przykład w przypadku PKO BP wystarczy wejść w zakładkę "nowa pożyczka gotówkowa", Następnie musimy już tylko wypełnić kolejne strony wniosku, w którym zawrzemy informacje o naszych dochodach, formie zatrudnienia, średnich miesięcznych wydatkach, oczekiwanej kwocie i długości kredytu, i tak dalej. Potem kilka minut przetwarzania informacji przez system, który samodzielnie sprawdza zgodność podanych przez nas informacji z rzeczywistości(mówiąc precyzyjniej z naszymi wpływami na konto). Jeżeli procedura weryfikacji przebiegnie pomyślnie, pozostaje nam tylko zatwierdzić decyzję o zaciągnięciu pożyczki i dokonać autoryzacji na przykład poprzez kartę kodów jednorazowych.
Na co zwrócić uwagę przy kredycie gotówkowym przez internet?
W przypadku niektórych banków procedura wygląda nieco inaczej i wymaga dodatkowego wysiłku ze strony klienta. Samo złożenie wniosku odbywa się co prawda przez internet, jednak do otrzymania kredytu potrzebujemy wizyty w oddziale w celu podpisania umowy. Jednak nawet w tym wypadku możemy mówić o znaczącej oszczędności czasu w porównaniu z zaciąganiem pożyczki gotówkowej w sposób tradycyjny. Czy kredyty gotówkowe online różnią się pod względem kosztów od pożyczek zaciąganych w oddziałach? Najczęściej nie: zarówno wysokość prowizji za udzielenie kredytu jak stopa oprocentowania są dokładnie takie same. Zdarza się jednak, że niektóre banki oferują okresowe promocje lub bonusy dla nowych klientów. W takich, dość jednak rzadkich przypadkach, możemy liczyć na przykład na nieco mniejszą prowizję za udzielenie kredytu lub inną formę nieznacznego zmniejszenia kosztów.