taxomatic

W dzisiejszych czasach na popularności zyskuje czynność, która jeszcze kilka lat temu wydawała się absolutną abstrakcją.

Mowa tutaj o prowadzeniu księgowości na własną rękę, przy pomocy dostępnych na rynku narzędzi! Dziś w łatwy sposób możemy zająć się wszystkimi kwestiami związanymi z tą materią, bez konieczności płacenia na przykład biuru księgowemu miesięcznej ustalonej kwoty pieniężnej.

 

 

 

Na pewno jednak zauważycie, że duża część z tychże programów jest bardzo podobna do siebie, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Spośród gąszczu najróżniejszych narzędzi bezapelacyjnie wyróżnia się Taxomatic, który dominuje nad konkurentami nie tylko wyglądem, kosztami, jak i … dodatkowymi funkcjami, ułatwiającymi codzienne działania! O czym mówimy?

Skanowanie dokumentów

Archiwizacja dokumentów to niezwykle ważny proces w każdym przedsiębiorstwie. Jest ona szczególnie trudna, jeżeli robimy to w formie klasycznych „stosów” dokumentów. Na całe szczęście, dzisiaj dzięki Taxomatic, problem segregatorów pełnych dokumentów w waszym biurze zniknie! Pomocą może być opcja Skanowanie, pozwalająca na szybkie i sprawne zdigitalizowanie każdego dokumentu, który chcemy zarchiwizować. Przy okazji, możemy go bardzo szybko odnaleźć w naszym systemie w kilka sekund! Dzięki temu już nigdy nie będziemy się obawiać tego, że dokumenty zaginą czy zostaną zniszczone!

taxomatic

Raporty sumaryczne

Czasami zdarza się nam zapomnieć o tym, że księgowość to nie tylko praca polegająca na archiwizacji, lecz również w pewnym stopniu na prognozowaniu efektów na koniec poszczególnych okresów rozliczeniowych. Zwykle księgowy musi przejrzeć setki, a nawet tysiące dokumentów: faktur, rachunków, ksiąg przychodów i rozchodów, aby dojść do pewnych wniosków. Z Taxomatic staje się to znacznie prostsze. Dzięki automatycznemu generowaniu raportów przy pomocy opcji Raporty, szybko otrzymamy zestawienie finansowych działań naszej firmy z danego miesiąca czy roku.  To wcale nie musi być tak żmudna praca!

Prognozy podatku

taxomatic3

Źródło: Program do wystawiania faktur VAT - jaki darmowy program wybrać?

Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, to wedle obowiązującego prawa podatkowego musimy comiesięcznie uiszczać określoną sumę pieniędzy w postaci opłat na rzecz naszego państwa. Łatwo się jednak domyślić, że nie zawsze jest to ta sama kwota, a wyliczanie jej co miesiąc może być trudnym zadaniem, zabierającą nieraz zbyt dużo czasu. Dziś wystarczy włączyć Taxomatic, przejść do opcji Prognozowanie i voila! Księgowość nigdy nie była nigdy prostsza!