providentWielkimi krokami zbliża się jesień. A ta oznacza krótsze dni, mniej słońca, ciemność i długie wieczory przed telewizorem.

W tym okresie często nasz nastrój spada, co jest spowodowane m.in. właśnie brakiem dostępu do naturalnego światła.

 

Wszyscy ci, którzy są wrażliwi na pogodę i podatni na zmiany nastrojów już wiedzą, że nadchodzi dla nich trudniejszy okres. Ale istnieją sposoby na to, by poradzić sobie z chandrą i przetrwać ten czas znacznie lepiej. Oto kilka pomysłów, jak uczynić jesień piękną!

 

 

 

 

1. Zaległości czytelnicze

Dłuższe wieczory wcale nie muszą oznaczać monotonnych godzin przed telewizorem. Październik i listopad to świetne miesiące na to, by poświęcić się nadrabianiu zaległości w literaturze! A tych na pewno mamy sporo. Latem trudno skoncentrować się na lekturze.

Wtedy, kiedy pogoda przestaje rozpieszczać i temperatura drastycznie spada, możemy skupić się na rozwoju intelektualnym. A wybór gatunków i rodzajów jest przeogromny i każdy znajdzie tutaj coś, co go zainteresuje.

 

2. Kursy, szkolenia

W okresie, w którym nieszczególnie jest co robić na dworze, najlepiej zacząć od rozwijania swoich umiejętności i wiedzy. Od dawna marzymy o nauce francuskiego? Kusi nas kurs stolarski? Marzymy, by nauczyć się tanga? Jesień to najlepszy moment na rozpoczęcie nowych przygód.

Rozwój i pogłębianie pasji to coś, co potrafi skutecznie złagodzić nasze bolączki i zmartwienia. Zajmując się sobą, choć na chwilę zapominamy o wszystkim tym, co nas trapi.

Dlatego właśnie warto skierować uwagę na własne przyjemności i hobby i dać sobie nareszcie czas, by rozkwitnąć!

 

3. City break

Bardzo modny typ wyjazdów. Zamiast długiego urlopu w kurortach wiele ludzi wybiera dzisiaj kilka krótszych, kilkudniowych podróży do wielkich miast. To alternatywa dla wypoczynku latem. Schyłek roku jest świetnym momentem na wolne od codziennych obowiązków. Wszędzie jest już mniej ludzi, pogoda jest znacznie łagodniejsza i ceny dużo niższe.

Dlatego warto zdecydować się na wakacje jesienią! Jeśli zaczniemy odkładać odpowiednio wcześnie, powinniśmy móc sobie pozwolić na więcej przyjemności i zakupów już na miejscu. Dzięki cenom niższym niż w pełni sezonu lokalne rozrywki staną się dla nas bardziej dostępne.

W przypadku, gdy – mimo oszczędzania – nie uda nam się odłożyć całej kwoty na taki wyjazd, możemy pomyśleć o pożyczce przez internet. Ale najpierw upewnijmy się, że będziemy w stanie ją spłacić!

 

4. Spacery

Choć brzmi to nieco dziwnie, to przebywanie na świeżym powietrzu zawsze – niezależnie od pory roku – dobrze wpływa na nasze samopoczucie.

Obojętnie czy na zewnątrz jest 30, 13 czy 3 stopnie, powinniśmy wyruszać więc na leśne i plażowe eskapady. Takie przygody poprawiają humor, wzmacniają odporność, dodają energii. I nic nie kosztują!

Spacerujmy więc blisko i daleko, po mieście i na wsi. Sprawdźmy też oferty lokalnych domów kultury i podobnych instytucji. Coraz modniejsze są bowiem miejskie wycieczki, w których trakcie jest szansa na poznanie historii i ciekawych miejsc w naszym otoczeniu.