metody inwestowaniaInwestowanie to sztuka, której trzeba się nauczyć. Nie ma w tym żadnego przypadku, że na inwestycjach można zbudować spory kapitał, ale także stracić bardzo wiele.

Wszystko przez to, że często szukasz miejsc niewłaściwych do lokowania swoich pieniędzy i w efekcie okazuje się, że kapitału brak, zamiast jego powiększenia. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przegląd najpopularniejszych metod inwestowania.

 

 


Nieruchomości.

Jedna z najpopularniejszych, zwłaszcza w ostatnich latach, metod zarobkowania dodatkowego.

Lokowanie kapitału w mieszkaniu wymaga jednak od nas sporej ilości gotówki lub zaciągnięcia kredytu. Jeśli już to zrobimy, możemy rocznie wyciągać na czysto z mieszkania około 12 000 złotych. Oczywiście lepiej inwestować w miastach uniwersyteckich, gdzie o wynajem nie będzie trudno. Warto brać jednak pod uwagę koniunkturę rynku oraz długi okres zwrotu inwestycji.

 


Lokata.

Bezpieczna i stosunkowo mało wymagająca, jeśli chodzi o wiedzę.

Lokaty to proste narzędzie, które pozwala nam co nieco pomnażać daną sumę pieniędzy w skali roku. Możemy zainwestować drobną sumę na dłużej lub większą na krócej. Ważne jest jednak to, że nie ma tu możliwości straty przy zachowaniu normalnej sytuacji i fluktuacji rynkowej.

 


Fundusze inwestycyjne.

Inwestowanie przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych jest obarczone sporym ryzykiem.

Warto zwrócić uwagę na jego poziom oraz sposób, w jaki kształtowało się ono przez ostatni okres. Fundusze mogą jednak przynieść nam spore zyski i to w dość szybkim czasie. Warto skupić uwagę na najlepszych funduszach inwestycyjnych od Viennalife lub innej renomowanej spółki, która pomoże w inwestowaniu i zyskiwaniu.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że zarówno lokaty, jak i inwestycje w nieruchomości nie są obarczone tak wielkim ryzykiem jak fundusze, jednak mogą przynosić, szczególnie lokaty, zdecydowanie mniejsze korzyści. Dlatego zawsze trzeba postępować z głową i rozsądkiem i szukać tylko dobrych dla siebie opcji.