Stojąc przed wyborem inwestycji zadajemy sobie pytanie: w co najlepiej ulokować nasz kapitał, aby nie stracić?

Istnieje wiele sposobów na lokowanie własnych oszczędności, jednak najlepiej uprzednio przeprowadzić badanie rynku, które pozwoli nam się zorientować, jaki wybór może okazać się tym najlepszym. Trzeba jednak pamiętać, że obecny stan rzeczy może zmienić się w niedalekiej przyszłości, stąd też warto zainwestować swoje oszczędności w możliwie najpewniejsze źródła.

 

 

 


Inflacja największym wrogiem oszczędności pieniężnych

Inflacja jest długotrwałym procesem, na który składa się wzrost cen dóbr i usług – z czasem za tą samą kwotę kupujemy coraz mniej. Stąd, jeśli odłożone przez nas pieniądze nie wypracowują żadnego zysku to po prostu tracą na wartości. Dlatego trzymanie oszczędności w domu nie jest najlepszym rozwiązaniem, podobnie jak lokowanie gotówki na nieoprocentowanych rachunkach bankowych. Co więcej, nawet pieniądze wpłacone na oprocentowaną lokatę mogą nie przynosić oczekiwanych zysków, a w najgorszych przypadkach również tracić na swojej wartości.

 


Jak walczyć z inflacją?

Aby mieć szanse w starciu z inflacją należy dobrze przemyśleć swój cel inwestycyjny. Dysponując dużymi zasobami pieniężnymi możemy inwestować w dzieła sztuki i nieruchomości. Jeśli posiadamy mniejsze oszczędności zacznijmy od zakupu metali szlachetnych. Inwestowanie w sztabki złota lub/i sztabki srebra niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze te kruszce mają stabilny kurs, a co za tym idzie – inwestycja w nie jest pewniejsza. Po drugie, posiadając takie aktywa mamy możliwość przechowywania wartości pieniądza w czasie. Kolejną, bardzo ważną zaletą jest fakt, że złoto i srebro inwestycyjne dają nam pełną niezależnośćod systemów bankowych.

Będąc już pewnym podjęcia decyzji o ulokowaniu swoich oszczędności w złoto inwestycyjne lub srebro, warto jest prześledzić opinie ekspertów i analityków odnośnie spadków i wzrostów cen kruszców, które pomogą nam w dokonaniu zakupu w najkorzystniejszym cenowo momencie, aby np. ewentualna sprzedaż złota w przyszłości przyniosła nam jak największe zyski.


Monety inwestycyjne pomocne w walce o nasze oszczędności

Moneta bulionowa to dobry pomysł na mniejszą lokatę oszczędnościową. Jeśli nie chcemy początkowo inwestować w sztabki lub po prostu chcemy, aby zakupione przez nas zasoby były także atrakcyjne wizualnie, to warto zainteresować się monetami, które nie tylko pełnią funkcję dobrej lokaty, ale także mają wartość kolekcjonerską. Warto rozglądać się za monetami wybijanymi przez mennice z tradycjami lub te istniejące na rynku od dłuższego czasu, ponieważ są one gwarantem najwyższej jakości wykonania swoich produktów. Jeśli chcemy mieć pewność, że monety, które zakupimy przyniosą nam w przyszłości zysk, to zdecydujmy się na sam początek na najbardziej pożądane egzemplarze takie, jak np. Krugerrand lub Philharmoniker. Te monety cieszą się wysokim uznaniem w śród klientów zarówno w Europie, jak i poza Starym Kontynentem. Można je znaleźć u ceniących swoich klientów sprzedawców, np. na stronie https://79element.pl/.

 


Cena srebra a cena złota

Wartość srebra znacząco różni się od wartości złota, ale zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku kruszce te są dobrymi inwestycjami w oszczędności. Jeśli mamy mniejsze pieniądze, ale chcemy zabezpieczyć nasz kapitał to najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w srebrne monety bulionowe, przy większych aktywach warto rozejrzeć się za złotymi monetami lub sztabkami z tego kruszcu.Sprzedawcy metali szlachetnych, tacy jak 79th Element pokazują na swoich stronach aktualny kurs srebra oraz kurs złota, co pozwala na wybranie dla siebie najlepszej oferty.

Decyzja o ulokowaniu swoich oszczędności niesie ze sobą duże poczucie odpowiedzialności. Musi być ona jak najlepiej przemyślana, aby inwestycja, której dokonamy w najgorszym wypadku przyniosła nam jak najmniejsze straty. Zakup metali szlachetnych wydaje się być w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest to relatywnie mało ryzykowne, ale również może okazać się w przyszłości zyskowne.

 


 

Pliki cookies