takto

Nieplanowana wizyta u dentysty, nagła awaria auta czy zepsuta lodówka to tylko niektóre z wielu sytuacji, które mogą błyskawicznie wydrenować odłożone przez nas oszczędności. Z pomocą może przyjść nam ekspresowa pożyczka pozabankowa, która trafi na nasze konto nawet w kilkanaście minut od wypełnienia wniosku na stronie pożyczkodawcy. Jak upewnić się, że znaleziona oferta jest wystarczająco atrakcyjna?

 

Pożyczka pozabankowa powinna odzwierciedlać nasze możliwości spłaty

Jednym z najważniejszych kryteriów dobrej oferty pożyczkowej jest możliwość dopasowania jej warunków do kondycji finansowej wnioskodawcy. Warto pamiętać jednak, że elastyczność w spłacie danego produktu finansowego jest ściśle powiązana z okresem obowiązywania umowy pożyczkowej. W przypadku, gdy mamy do czynienia z popularną „chwilówką”, opiewającą najczęściej na okres 1-2 miesięcy, nie dysponujemy zbyt wieloma możliwościami wpłynięcia na wysokość raty.

Sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej w przypadku pożyczek długoterminowych, zawieranych zazwyczaj na okres od kilku do aż kilkunastu miesięcy. Rozłożenie powstałego zobowiązania na dłuższy czas pozwala skutecznie dostosować wysokość miesięcznej raty do naszych możliwości finansowych. W zależności od kwoty zaciągniętego zobowiązania, pożyczka pozabankowa może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie – to przedział, który znacznie łatwiej wkomponować w miesięczny domowy budżet.

 

Czy pożyczka pozabankowa jest bezpiecznym produktem finansowym?

Wiele osób rozważających źródła dodatkowych funduszy, bierze pod uwagę przede wszystkim oferty bankowe. Przyczyny takiego stanu rzeczy należy dopatrywać się zwłaszcza w dużym zaufaniu społecznym, jakie obdarzone są te instytucje. Warto podkreślić jednak, że pożyczka pozabankowa taktofinanse.pl/szybka-pozyczka-pozabankowa-przez-internet-na-raty jest obwarowana podobnymi mechanizmami zabezpieczającymi interes wnioskodawcy, co konsumpcyjne kredyty konsumenckie, udzielanymi przez banki.

Warunki udzielania pozabankowych produktów finansowych określa szereg norm prawnych, takich jak Ustawa o kredycie konsumenckim, Ustawa antylichwiarska czy Ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym. Jednakże, w przeciwieństwie do produktów oferowanych przez banki, weryfikacja zdolności kredytowej klientów przedsiębiorstw pozabankowych przybiera prostszą, wygodniejszą formę.

Przykładem udogodnienia, na jaki mogą liczyć osoby, kierujące się po pożyczkę z firm pozabankowych, jest m.in. możliwość udokumentowania swoich dochodów poprzez składane samodzielnie oświadczenie o zarobkach, zastępując przy tym zaświadczenie o zarobkach, wystawianym przez pracodawcę. Oznacza to, że osoba zainteresowana uzyskaniem dodatkowych środków nie jest zobligowana do informowania o swoich problemach finansowych pracodawcy.

 

Która pożyczka pozabankowa będzie dla Ciebie najlepsza?

Szukasz firmy, która zapewnia produkty finansowe o wysokim limicie maksymalnym, dzięki której bez trudu zdołasz opłacić wszystkie nadchodzące zobowiązania? Zapoznaj się z ofertą marki TAKTO Finanse – rzetelnego pożyczkodawcy, którego pożyczka pozabankowa może opiewać nawet na 10 000 złotych, podzielonych na okres do 40 rat. Odwiedź stronę firmy TAKTO i przekonaj się, produkt finansowy może być tani, szybki i bezpieczny. 

 

Odwiedź stronę TaktoFinanse.pl i sprawdź sam, że pożyczka pozabankowa na raty jest udzielana szybko i na prostych zasadach.
Źródło: taktofinanse.pl