Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
kredyt konsumpcyjny

Kredyt konsumpcyjny to kredyt bankowy udzielany na określone potrzeby osób, a jego splata jest indywidualnie ustalana z bankiem. Zabezpieczenia kredytu stanowią najczęściej dochody kredytobiorcy lub poręczenia innych osób, a wysokość kredytu zależy od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Głównym motywem zaciągania tego typu zobowiązań nie jest tzw. Życiowa konieczność, lecz chęć szybkiego dostępu do środków finansowych w celu pozyskiwanych środków na opłacenie bieżących wydatków, np. zakup drobnych domowych sprzętów czy remont mieszkania. Kredyty konsumpcyjne można podzielić na kredyty gotówkowe i bezgotówkowe. Kredyty bezgotówkowe to kredyty ratalne. Niestety obydwa rodzaje kredytów są drogimi świadczeniami, mim i z ustawa antylichwiarska ogranicza wysokość oprocentowania, którego banki mogą żądać. Banki jednak mają swoje sposoby na ominięcie tej ustawy, podwyższają prowizje i marże ,wprowadzają opłaty administracyjne, składają do ubezpieczenia kredytu.  

 


 

Polecane oferty:

pożyczka przez internet

Ratka.pl oferuje pożyczki pozabankowe od 1000 do 5000 zł już od pierwszej pożyczki. Okres spłaty wynosi od 6 do 24 miesięcy.

przez internet

Zaplo.pl to elastyczne pożyczki online udzielane na kwotę od 1000 do 10 000 złotych do nawet 24 miesięcy. Cały proces odbywa się on-line, bez wychodzenia z domu, decyzja o przyznaniu kredytu jest natychmiastowa. Pożyczki do 5000 złotych nie wymagają zaświadczenia o zarobkach.

chwilówka

Pożyczka gotówkowa Providenta to przede wszystkim szybka decyzja kredytowa, minimum formalności, stałe raty bez ukrytych opłat oraz elastyczne okresy spłaty. Pożyczka udzielana na kwotę nawet 10 000 złotych, natomiast zgłoszenia przyjmowane są 7 dni w tygodniu.