W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste

"W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?"

Wybór odpowiedniego konta osobistego powinien być przemyślany. Na rynku spotkać możemy wiele odmian kont bankowych przez co jego wybór może być utrudniony.

W pierwszej kolejności powinniśmy ustalić do jakich celów głównie wykorzystywać będziemy nasze konto osobiste. Jeśli zamierzamy korzystać z niego sporadycznie powinniśmy zainteresować się kontami z jak najniższymi opłatami przez co poniesione koszty związane z jego posiadaniem będą niskie. Brak opłat wiąże się jednak z reguły z koniecznością spełnienia określonych warunków. Zwykle jest to zagwarantowanie określonego comiesięcznego wpływu na rachunek osobisty bądź wykonanie pewnej ilości transakcji kartą bądź przelewów. Właśnie dlatego musimy zweryfikować warunki posiadania darmowego rachunku osobistego takie jak wysokość wpłacanej comiesięcznie kwoty oraz samą ilość oraz sumę transakcji kartą bądź przelewów. W przypadku osób dla których ma to być główny rachunek bankowy - spełnienie warunków nie powinno być trudne. Wystarczy otrzymywać wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy na konto oraz wykonać kilka i tak potrzebnych transakcji takich jak opłata za paliwo czy zakupy do domu. Wybór odpowiedniego konta osobistego ułatwi również ranking kont bankowych na naszej stronie dzięki któremu znajdą Państwo praktycznie wszystkie oferty kont bankowych w Polsce. Jak widać odpowiedź na pytanie "W jakim banku najlepiej założyć konto"  nie jest jednoznaczne. Wszystko zależy głównie od naszych wymagań stawianych przed posiadaniem własnego rachunku bankowego.

 

 

 

 

Jaki bank wybrać na konto osobiste?

Również wpływ na to jaki bank wybrać na konto osobiste ma kilka innych czynników. Postaramy się wyróżnić kilka z nich.

Pierwszym ważnym czynnikiem podczas wyboru konta osobistego jest odległość oddziału banku od naszego miejsca zamieszkania. O ile samo założenie konta możemy wykonać przez internet o tyle w przypadku gdybyśmy chcieli wykonać formalność bądź skorzystać z innego produktu banku takiego jak np. kredyt hipoteczny - konieczna będzie bezpośrednia wizyta. W związku z tym lepiej wybrać bank posiadający oddział np. w miejscu naszego zamieszkania bądź w niedalekiej okolicy po to aby w przypadku konieczności wizyty w nim nie ponosić niepotrzebnych kosztów oraz nie tracić swojego czasu. Również wpływ na to jaki bank wybrać na konto osobiste może mieć nasz wiek. Młoda osoba często oczekuje funkcjonalności, które osoba w starszym wieku nie potrzebuje. Należą do nich np. dobra aplikacja mobilna na smartfona czy możliwość personalizacji karty bankomatowej. Również jeśli zamierzamy założyć konto swojemu dziecku musimy szukać banku oferującego takie produkty oraz zwrócić uwagę na bezpieczeństwo oraz możliwości dla rodzica mogącego kontrolować takie konto.

 

Bezpłatne konto w banku - Czy jest możliwe?

Bezpłatne konto w banku to wygoda oraz oszczędność własnych pieniędzy. Za pomocą naszego rankingu znajdą Państwo taki rodzaj konta oraz wybiorą jego najlepsze rozwiązanie.

Musimy również zwrócić uwagę czy promocja na taki rachunek nie jest ograniczona czasowo. Często banki wprowadzają limity np. wieku klienta. W przypadku np. ukończenia 26 lat klient przechodzi na inny rodzaj rachunku w którym wymagane już są opłaty. Nie każdy zwraca uwagę na takie szczegóły przez co w późniejszym czasie zaczyna ponosić koszty, których nie jest do końca świadomy. Zwracajmy również uwagę na komunikaty banku szczególnie dotyczące zmian regulaminu bądź opłat. W niektórych przypadkach zmiany mogą dotknąć naszego rachunku co może być dla nas niekorzystne. Bezpłatne konto w banku to jak najbardziej możliwy produkt dla każdego jednak jego wybór musimy w pierwszej kolejności zweryfikować przed podpisaniem umowy.

 

 

Pliki cookies