Jakie konto bankowe najkorzystniejsze

"Jakie konto bankowe jest dla mnie najkorzystniejsze?"

Najkorzystniejszym kontem bankowym będzie to, które spełni nasze oczekiwania. W zależności od nich możemy wybrać konkretną ofertę. Ułatwi to nasz ranking kont bankowych.

Nie sugerujmy się nachalnymi reklamami próbującymi przekupić nas wątłej jakości ofertą zwykle charakteryzującą się chwilową promocją po której konto bankowe nie będzie posiadać żadnych atutów dla nas, natomiast przyniesie zysk bankowi, który inwestując w reklamę i pierwsze premie dla klientów, będzie osiągać wieloletni zysk kilkadziesiąt razy wyższy niż poniesione koszty. Zatem jakie konto bankowe najkorzystniejsze będzie dla nas? Głównie te charakteryzujące się stałymi zagwarantowanymi w umowie funkcjonalnościami do których należy np. darmowe prowadzenie konta czy darmowe wypłaty i wpłaty w bankomatach. Właśnie taki rodzaj konta przyniesie dla nas dużo wyższe oszczędności niż początkowe oferty ograniczone czasowo. Aby wybrać najlepszą ofertę dla siebie - zachęcamy sprawdzić nasz ranking kont bankowych za pomocą którego znalezienie takiego rozwiązania będzie możliwie jak najprostsze. 

 

 

 

 

Najkorzystniejszy rachunek bankowy dla nas.

Niskie opłaty oraz dodatkowe atrakcje do konta takie jak możliwość wnioskowania o kredyt, własna karta bankomatowa i inne mogą w dłuższy okresie czasu spełniać nasze wymagania przez co będziemy zadowoleni z wyboru.

Do głównych zalet kont bankowych należą:

 • darmowe prowadzenie konta,
 • brak opłat za przelewy,
 • darmowa karta bankomatowa,
 • atrakcyjna aplikacja mobilna,
 • możliwości w bankowości internetowej,
 • darmowe wpłaty i wypłaty z bankomatów,
 • możliwość skorzystania z ubezpieczenia,
 • dostępność placówek bankowych,
 • pomoc ze strony banku,
 • dodatkowe rachunki oszczędnościowe,
 • wysoka niezawodność usługi.

Przed skorzystaniem z konkretnej oferty postawmy sobie pytanie: Czego oczekuję od konta bankowego? Dopiero po stworzeniu własnej listy wymagań będziemy mieć wgląd na to czego tak naprawdę potrzebujemy i co może spełnić nasze oczekiwania.

 

Konto bankowe do wszystkiego?

Czy jedno konto bankowe może się sprawdzić? Wszystko zależy od banku co oferuje oraz od nas czego oczekujemy. Często jednak musimy skorzystać z co najmniej dwóch kont lub chociażby dwóch rachunków bankowych w jednym banku .

Jakie konto bankowe najkorzystniejsze będzie dla osoby chcącej posiadać tylko jedno takie konto? Naszym zdaniem konto w takim banku który umożliwia na jednym koncie założenie dwóch do trzech rachunków. Jeden przeznaczamy na kartę bankomatową gdzie przechowujemy niewielką kwotę pieniędzy dzięki czemu w przypadku jej utraty nie narażamy się na wysokie straty. Drugi rachunek możemy przeznaczyć na wpływy z tytułu wykonywanej pracy czy inne dochody. Trzeci rachunek możemy natomiast założyć z przeznaczeniem na oszczędności. Dużo banków oferuje takie rachunki z atrakcyjnym oprocentowaniem przez co regularnie gromadzić będziemy nasze oszczędności.