Wyliczenie raty kredytu gotówkowegoWyliczenie raty kredytu gotówkowego to obowiązek przede wszystkim banku. Co powinniśmy wiedzieć o tym co wpływa na jej wysokość i czy można ją obniżyć?

Pierwszą i najważniejszą czynnością przed wyborem oferty kredytowej powinno być dokładne rozeznani się w aktualnej ofercie banków najlepiej zlokalizowanych w miejscu naszego zamieszkania. Do wyboru odpowiedniej oferty powinno wystarczyć skorzystanie z zestawienia kredytów gotówkowych gdzie porównany poszczególne oferty między sobą. Do wyboru najlepszego kredytu polecamy nasze zestawienie kredytów gotówkowych gdzie szybko i bezpiecznie złożymy wniosek bądź zapytanie kredytowe przez internet bez wychodzenia z domu.

Wyliczenie raty kredytu gotówkowego powinniśmy otrzymać praktycznie już na samym początku po złożeniu oferty przez bank. Na wysokość raty składa się kilka czynników w przypadku których możemy mieć możliwość zmiany dzięki czemu wysokość samej raty może być niższa. Jednak głównym i najważniejszym czynnikiem wpływającym na wysokość raty jest RRSO takiej oferty czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania obejmująca wszystkie koszty związane z zaciąganym kredytem. Polecamy nasz ranking kredytów gotówkowych za pomocą którego powinni znaleźć Państwo odpowiednią ofertę dla siebie. 

 

 

 

 

 

Dodatkowe koszty a wzrost raty kredytu gotówkowego?

Podczas zapoznawania się z warunkami kredytu gotówkowego powinniśmy dopytać o dodatkowe koszty związane z udzieleniem kredytu oraz ich wpływ na wysokość raty. Powinniśmy otrzymać wyliczenie raty kredytu gotówkowego obejmujące wszelkie dodatkowe koszty.

Bardzo dobrym pomysłem jest również zweryfikowanie czy mamy możliwość zrezygnowania z dodatkowych usług oraz kosztów związanych z udzieleniem kredytu. W wielu przypadkach banki polecają założenie rachunku bankowego jednak w większości przypadków nie jest to konieczne - wystarczy prosty rachunek techniczny gdzie będziemy mogli rozliczać się z kredytu w związku z czym posiadanie dodatkowego konta a i często konieczności opłaty za jego prowadzenie jest w zupełności niepotrzebne w przypadku gdy mamy inne konto bankowe. Dodatkowym kosztem jest również prowizja za udzielenie kredytu - powinniśmy dowiedzieć się czy jest ona rozbijana na raty czy też pobierana bezpośrednio w pierwszej racie przez co będzie ona wyższa. Usługą mogącą wpłynąć na wysokość raty jest również ubezpieczenie kredytu - powinniśmy zweryfikować czy jest możliwość rezygnacji z ubezpieczenia bądź w przeciwnym wypadku zapoznać się z jego kosztami. Pamiętajmy, że ubezpieczenie może okazać się w pewnych przypadkach dla nas korzystne np. w przypadku utraty pracy, choroby czy trwałego inwalidztwa.