kredyt na mieszkanie dla singlaW przypadku starań o kredyt na mieszkanie, pary bądź małżeństwa, ich zdolność kredytowa jest sumowana.

Dzięki temu, szanse na pozytywny odzew z banku. Kredyt mieszkaniowy dla singla może sprawić trochę więcej problemów. Jakich ? Właśnie tego dowiecie się z tego artykułu.

Ocena kredytobiorcy.

Mitem jest to, że banki postrzegają singlów mniej przychylnie, jeśli chodzi o kredyt na mieszkanie. Każdy, musi przejść dokładną analizę kredytobiorcy, w której będą zawarte dochody, wydatki oraz zobowiązania, a także, zdolność oraz historia kredytowa. Po zebraniu tych informacji przez kredytobiorcę, bank je weryfikuje.

 

 

 

Warunki.

Kredyt mieszkaniowy dla singla wiąże się ze spełnieniem takich samych warunków jak każda para czy małżeństwo.

Nie znajdziemy oferty dla singli czy czegoś podobnego. Procedury oraz zasady są dokładnie takie same, oraz niezmienne. Jedną różnicą, z jaką możemy się spotkać to cena kredytu. Jest ona większa niż w przypadku par. Dlaczego ? Osoba samotna ma tylko jedno źródło dochodu. Wiąże się to z wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia, w przypadku utraty pracy. Jego koszt to około 11 tys. zł.Musimy się liczyć z szeregiem formalności. Na samym starcie, musimy udokumentować swoje dochody, oraz zaprezentować zaświadczenie o zatrudnieniu. Warto także spłacić pozostałe zobowiązania. Bank znacznie przychylniej, patrzą na klientów, którzy spłacają rachunki w terminach.Jeszcze niedawno, mogliśmy dostać kredyt z wkładem własnym wynoszącym 10 procent. Teraz musi to być minimum 20%. Warto mieć przygotowane oszczędności wynoszące właśnie tyle.Kiedy zbierzemy wszystkie niezbędne dokumenty, możemy składać wniosek o udzielenie kredytu dla singla. Po złożeniu wniosku możemy jedynie czekać na werdykt.

 

Kredyt mieszkaniowy dla singla - jak wybrać?

Oferty kredytu mieszkaniowego dla osób samotnych, nie różnią się niczym od tych dla pozostałych klientów.

Powinniśmy, w dokładny sposób, przeanalizować wszystkie banki, które wyliczają zdolność kredytową na przystępnych dla klienta warunkach. Kredyt mieszkaniowy to poważna decyzja, dlatego warto także, skontaktować się z doradcą. Odpowie on na nasze pytania i pomoże podjąć decyzję. Osoby zarabiające około 2,5 tys. zł miesięcznie mogą liczyć na kredyt wynoszący około 200 tys. zł. Taka kwota pozwala zrealizować marzenia o własnym mieszkaniu.Kredyt mieszkaniowy dla singla to bardzo poważna decyzja. Musimy się nad nią zastanowić oraz przemyśleć wszystkie za i przeciw. Musimy się liczyć z odsetkami, które są uzależnione od wysokości kredytu oraz stałym myśleniu o ratach. Jednak czego się nie robi dla własnego mieszkania !