ile trwa zakładanie konta w bankuWedług statystyk 85% Polaków posiada konto w banku, a odsetek ten nadal się powiększa.

Idąc do pracy czy pobierając świadczenia potrzebujemy założyć rachunek osobisty i zawsze zastanawiamy się ile trwa zakładanie kont w bankach? Okazuje się, że dawno już skończyły się czasy, kiedy to taki proces trwał nawet kilka dni i trzeba było przygotować mnóstwo dokumentów.

 

 

 

 

 

Wizyta w oddziale

Jeśli chcemy założyć konto w banku najczęściej wybieramy się do najbliższego oddziału, co oznacza stanie w długich kolejkach. Dlatego najpierw warto sprawdzić ile trwa zakładanie konta w banku, do którego się wybieramy. Bo właśnie najwięcej czasu spędzamy na oczekiwaniu na swoją kolej, więc jeśli zależy nam na czasie to wybierzmy bank zlokalizowany poza ścisłym centrum miasta. Z pewnością będzie tam mniej klientów i szybciej zostaniemy obsłużeni.

Kiedy już zostaniemy poproszeni do stanowiska to zdziwimy się ile trwa zakładanie konta w banku. Zazwyczaj sam proces trwa kilka minut. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości: dowodu osobistego bądź paszportu, gdyż bez tego nic nie załatwimy. Większość banków ma kilka różnych kont osobistych więc doradca zapyta o to, na czym nam szczególnie zależy przy wyborze rachunku. Większość osób chce, aby obsługa konta była całkowicie za darmo, dlatego musimy zwrócić uwagę na ewentualne opłaty. Jeśli już wybierzemy rachunek to doradca wprowadzi nasze dane z dowodu, zapyta o adresy i numery telefonu i wydrukuje dokumenty do podpisu. Konto będzie aktywne od razu, trzeba będzie tylko zaczekać na kartę płatniczą, która przyjdzie pocztą.

 

 

 

Zakładanie konta online i przez kuriera

Jeśli chcemy założyć konto to wcale nie musimy udawać się do placówki banku. Wszystko możemy załatwić w swoim domu. Wiele banków oferuje możliwość założenia konta przez internet i np. potwierdzenie danych biometrycznie. Możemy też zamówić kuriera, który przywiezie nam dokumenty do domu. A w takim przypadku ile trwa zakładanie konta w banku?

W przypadku wybrania opcji dostarczenia umowy kurierem najpierw musimy przez system online uzupełnić wszystkie swoje dane zgodnie z dokumentem tożsamości. Następnie czekamy 2-3 dni aż odezwie się do nas kurier i umówi się na dostarczenie umowy. Dokumenty muszą wrócić do centrali i wtedy otrzymujemy wiadomość o aktywacji rachunku. Stąd taki proces może potrwać nawet tydzień. Przy autoryzacji online założenie konta zajmie nam kilka minut. Wystarczy wpisać dane, potwierdzić je przelewem bądź biometrią i za chwilę otrzymujemy dokumenty i aktywne konto.

 

Zestawienie kont bankowych