ile kosztuje prowadzenie kontaKażdy z nas decydując się na założenie konta chce, żeby jego rachunek był całkowicie darmowy.

Niestety najczęściej banki narzucają nam warunki do spełnienia bądź w trakcie umowy zmieniają się cenniki. W takim razie tak naprawdę ile kosztuje prowadzenie konta w banku?

 

 

 

 

Darmowe konto pod pewnymi warunkami

Kiedy zakładamy rachunek w banku doradca zawsze nas zapewnia, że jest on zupełnie darmowy. Na zakończenie podaje nam listę warunków, które musimy spełnić.

Na sam koniec dopiero dodaje ile kosztuje utrzymanie rachunku w banku. Pracownik banku musi takie rzeczy powiedzieć, ponieważ jest do tego zobligowany przez prawo, ale najczęściej takie informacje podawane są na szybko lub jako wtrącenie do rozmowy.

Spełnienia jakich warunków najczęściej wymagają banki? Przede wszystkim jest to wymóg comiesięcznych wpływów, różne banki określają ich wysokość. Zazwyczaj jest to około tysiąca złotych i nie musi to być wynagrodzenie, równie dobrze sami możemy sobie wpłacić taką kwotę. Drugim warunkiem są obroty kartą do rachunku. Banki mogą wymagać od nas zrobienia określonej liczby transakcji na dowolne kwoty, np. możemy zapłacić 5 razy po złotówce. W innym przypadku określana jest kwota, wtedy musimy przez miesiąc wydać naszą kartą określoną kwotę- 300 czy 500 zł. Jeśli nie spełnimy tych warunków to wtedy dowiemy się ile kosztuje prowadzenie konta w banku. W kolejnym miesiącu bank pobierze opłaty za niespełnienie wymogów. I w zależności od banku może to być kilka bądź nawet kilkadziesiąt złotych.

 

 

Zmiany cennikowe

Banki bardzo często w trakcie trwania umowy zmieniają cenniki. Klienci otrzymują takie informacje, ale często ich nie czytają. Zdziwienie przychodzi dopiero wtedy, gdy bank pobiera nam z konta dużo wyższe opłaty. Słusznie się denerwujemy, gdy okazuje się ile kosztuje prowadzenie konta w banku. W niektórych przypadkach są to naprawdę bardzo duże kwoty, a klienci nie śledząc na bieżąco swoich rachunków, przekonują się o tym dopiero po kilku miesiącach.

Pomimo tego, że wiele osób denerwuje się na zmiany w cennikach i uważa, że płaci zdecydowanie za dużo za swoje konto, to i tak nie decyduje się na jego zmianę. Woli pozostać w banku, który zna od wielu lat nie wierząc, że gdzie indziej otrzyma lepszą ofertę. A naprawdę może tak być. Wystarczy przejrzeć oferty kilku banków, by przekonać się, że po spełnieniu kilku prostych warunków można mieć całkowicie darmowe konto i wypłaty ze wszystkich bankomatów. Nie trzeba wiele wysiłku, by zaoszczędzić sporą sumę na prowadzeniu konta.

 

 

Pliki cookies