jakie konto osobiste wybraćDecydując się na założenie rachunku w banku zastanawiamy się jakie konto osobiste wybrać. 

Oferta jest ogromna i trudno się czasem zdecydować, szczególnie jeśli wcześniej nie posiadaliśmy konta. Warto się zastanowić na początek, w jaki sposób będziemy korzystać z rachunku, by móc go dopasować do swoich wymagań.

 

 

 

 

 

 

Darmowe i wygodne konto

Banki mocno dziś ze sobą konkurują, dzięki czemu klienci mają duży wybór jakie konta osobiste wybrać? Kiedyś nie było zbyt dużego wyboru więc każdy miał to samo konto.

Dzisiaj możemy przebierać i dopasowywać ofertę do siebie. Jeśli zależy nam na darmowym rachunku to nie ma problemu, by wybrać właśnie takie. Najczęściej jednak będziemy musieli spełnić jakieś dodatkowe warunki. Wybierzmy te, które nie sprawią nam żadnego problemu. Zwróćmy również uwagę na opłaty za wypłaty z bankomatów. Cały czas znajdziemy ofertę, w której będziemy mogli skorzystać z darmowych wypłat ze wszystkich urządzeń.

Zwróćmy też uwagę na dodatkowe usługi, które mogą nas w przyszłości interesować, np. możliwość wzięcia debetu bez prowizji, założenia darmowego rachunku walutowego czy dostępność karty wielowalutowej. Jeśli chcemy oszczędzać pieniądze to sprawdźmy, jakie konta oszczędnościowe czy lokaty bank ma w ofercie. Wiele instytucji oferuje również dodatkowe atrakcyjne usługi, jak darmowe ubezpieczenia czy zwroty części kwoty za zakupy.

 

 

Bankowość internetowa i mobilna

Dla wielu osób bardzo ważne jest, by wszystko, co dotyczy rachunku można było załatwić samodzielnie, bez wychodzenia z domu. Dlatego zastanawiając się jakie konto osobiste wybrać przeszukujemy banki oferujące najlepsze aplikacje mobilne. W ten sposób możemy nasze finanse obsługiwać całkowicie online. Jest to niezwykle wygodne, szczególnie dla osób pracujących, które nie mają kiedy wybrać się do swojego banku.

Wszystkie banki oferują nam dostęp do bankowości elektronicznej, ale to kilka z nich wiedzie prym w aplikacjach mobilnych. Dzięki rozwiniętej technologii bez wychodzenia z domu możemy zmienić dane osobiste, zapłacić rachunki czy wziąć kredyt jednym kliknięciem. Dużym ułatwieniem jest również tzw. e-urząd, z poziomu konta możemy również załatwić liczne sprawy urzędowe. Wszystko jest niezwykle proste, ale odpowiednio zabezpieczone hasłami czy kodami. Dzięki aplikacjom nie potrzebujemy nawet karty płatniczej, nie ma żadnego problemu żeby zapłacić telefonem w sklepie czy wybrać gotówkę za pomocą blika. Tylko od nas zależy, na jakie konto się zdecydujemy. Ważne, żeby spełniało wszystkie nasze wymagania.

 

 

 

Pliki cookies