czy założenie konta bankowego coś kosztujeKiedy decydujemy się na założenie rachunku osobistego zawsze zaczynamy się zastanawiać, czy założenie konta bankowego coś kosztuje?

Boimy się, że nie mając odpowiedniej wiedzy z dziedziny finansowej, banki nałożą na nas jakieś ukryte koszty. Trudno nam uwierzyć, że możemy otrzymać ofertę całkowicie darmowego konta.

 

 

 

 

 

Ogromna oferta kont osobistych

Słusznie zastanawiamy się, czy założenie konta bankowego coś kosztuje? Jeszcze tak niedawno, kiedy na rynku mieliśmy tylko dwa wiodące banki, za konta musieliśmy ponosić opłaty.

I nie było to dla nikogo niczym dziwnym. Bank trzyma nasze pieniądze więc w zamian za to my musimy ponosić stosowne opłaty. Dzisiaj mamy do wyboru mnóstwo banku, a każdy z nich przygotowuje wiele ofert promocyjnych, by przyciągnąć klienta. A najłatwiej ściągnąć nowego klienta poprzez zaoferowanie mu całkowicie darmowego konta.

Taka ogromna konkurencja na rynku bankowym to bardzo dobry znak dla klientów. Dzięki temu możemy swobodnie wybierać ofertę konta osobistego. Na pewno spośród licznych kont uda nam się wybrać takie, które będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania. I wcale nie musimy wybierać spośród ofert banków, które znajdują się w naszym mieście. Dzisiaj spokojnie konto możemy założyć przez internet, a wszystkie sprawy związane z obsługą rachunku załatwimy przez aplikację mobilną. Dlatego nie musimy nawet chodzić do stacjonarnej placówki, wszystko załatwimy siedząc wygodnie w domu.

 

 

Całkowicie darmowe konto

Wiele osób posiadających konta w jednym i tym samym banku od kilkunastu lat nie wierzy, że można mieć darmowe konto. Dlatego na pytanie czy założenie rachunku osobistego w banku coś kosztuje na pewno odpowiedzą, że tak. Ale nie jest to prawdą.

Przy zakładaniu konta nic nie płacimy. Jeśli zdecydujemy się na założenie konta przez internet to możemy zostać poproszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego konta. Ale będzie to niewielka kwota, np. 1 zł i zostanie ona nam zwrócona.

Przy zakładaniu konta w banku potrzebujemy tylko dowód osobisty lub paszport. Konto, po podpisaniu stosownych dokumentów, od razu jest aktywne. Nie musimy tam wpłacać żadnych pieniędzy na początek. Konto może być puste, do czasu otrzymania pierwszego przelewu, np. z tytułu wynagrodzenia czy otrzymywanych świadczeń. Nawet jeśli mamy jakieś warunki do spełnienia, by konto było darmowe to i tak pierwszy miesiąc zawsze mamy na zapoznanie się z rachunkiem. Dopiero w kolejnych miesiącach musimy mieć określony wpływ na konto czy zrobić transakcje w sklepach kartą.