w którym banku najtańszy kredyt gotówkowyZakup samochodu, remont mieszkania czy inne nieprzewidziane wydatki sprawiają, że zastanawiamy się na wzięciem kredytu.

Najczęściej po taki kredyt udajemy się do swojego banku, w którym mamy konto osobiste. Ale warto na początek zastanowić się, w którym banku najtańszy kredyt gotówkowy uzyskamy. W końcu to na kosztach nam najbardziej zależy.

 

 

 

 

 

 

Na co zwracać uwagę wybierając kredyt gotówkowy?

Każdy z nas decydując się na kredyt chce, żeby był on jak najtańszy. Chcemy jak najmniej oddać dodatkowo bankowi.

W darmowe pożyczki nikt nie wierzy, chociaż zdarzają się i takie oferty banków. Ale zazwyczaj jest to maksymalnie kilka tysięcy dla całkowicie nowych klientów. Wszystko po to, żeby rozszerzyć bazę klientów. Na jakie rzeczy tak naprawdę powinniśmy zwracać uwagę, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie w którym banku najtańszy kredyt gotówkowy?

Przede wszystkim musimy się oduczyć zwracania uwagi tylko na ratę kredytu. Bo niska rata, oprócz tego że nie obciąży naszego miesięcznego budżetu, to nic więcej nam nie mówi. Bo taką niską ratę możemy spłacać w nieskończoność. A wiadomo, że im dłuższy okres kredytowania, tym wyższe koszty. Dlatego przy kredycie musimy zwrócić uwagę na trzy rzeczy oprocentowanie kredytu, prowizję i okres kredytowania. To wszystko składa się na RRSO, czyli na rzeczywistą stopę oprocentowania. Warto też, tak po prostu, przeliczyć sobie całkowity koszt i porównać go z innymi ofertami. Zwróćmy też uwagę, czy dodatkowo nie płacimy za ubezpieczenie kredytu.

 

 

Oferty promocyjne banków

Jeśli zastanawiamy się, w którym banku najkorzystniejszy kredyt gotówkowy znajdziemy to przejrzyjmy oferty promocyjne banków.

Ogromna konkurencja na rynku bankowym i niskie stopy procentowe sprawiają, że naprawdę możemy trafić na bardzo korzystną ofertę. Zazwyczaj promocje na kredyty są dla nowych klientów i do określonej kwoty. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na inny bank niż ten, w którym posiadamy rachunek osobisty. W ten sposób możemy przy większych kwotach zaoszczędzić nawet kilka tysięcy.

Przy takich ofertach promocyjnych kredytów sprawdzajmy przede wszystkim całkowity koszt i porównajmy go z innymi. W internecie znajdziemy gotowe porównywarki, które w szybki sposób pozwolą nam na sprawdzenie ofert we wszystkich bankach. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu na przeszukiwaniu stron wszystkich dostępnych instytucji i od razu otrzymamy odpowiedź, w którym banku najtańszy kredyt gotówkowy. Taką pożyczkę możemy wziąć przez Internet bądź udać się do wybranego oddziału. 

 

 

Pliki cookies