kredyty konsolidacyjne bez hipotekiKredyty konsolidacyjne to dla wielu zadłużonych osób jedyne dostępne rozwiązanie.

Na temat kredytów konsolidacyjnych mówi się bardzo wiele - eksperci zwracają uwagę zarówno na ich zalety, jak i na szereg wad. W niniejszym artykule sprawdzamy, kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny bez hipoteki. Zapraszamy do lektury!

 

 

Kredyty konsolidacyjne - co to takiego?

Kredyty konsolidacyjne polegają na tym, że dochodzi do połączenia wielu zobowiązań w jedno. Wszystkie raty miesięczne, które do tej pory spłacaliśmy, będziemy mogli spłacać w jednej.

W ramach kredytu konsolidacyjnego można spłacać rozmaite rodzaje kredytów: gotówkowe, ratalne, kredytowe oraz limity odnawialne w rachunku osobistym. Zaletą kredytów konsolidacyjnych jest fakt, że umożliwiają one odpowiednio zarządza swoim budżetem. W sytuacji, gdy weźmiemy go w odpowiednim momencie, to w przypadku pojawienia się problemów finansowych unikniemy narastającego zadłużenia. Warto wiedzieć, że niezwykle często zdarza się tak, że wszystkie posiadane przez nas zobowiązania są tak duże, że konsolidacja wymaga dodatkowego zabezpieczenia, na przykład należącej do nas nieruchomości.

Dzięki konsolidacji kredytów można lepiej zorganizować swoje wydatki, a terminowa spłata rat ulega znacznemu uproszczeniu. Nie musimy już pamiętać o kilku ratach oraz wielu terminach płatności. Ponadto, konsolidacja długów pozwala na uzyskanie niższej raty.

 

 

Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki - czy to możliwe?

Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki to typ kredytu, który często jest udzielany przez banki. Dotyczy to w szczególności takich przypadków, gdy kwoty zobowiązań nie są wysokie, a posiadamy odpowiednią zdolność kredytową.

Banki niechętnie decydują się na ustalanie zabezpieczeń w każdej sytuacji, ponieważ późniejsza potencjalna egzekucja nieruchomości jest dla nich bardzo kosztowna oraz długotrwała.Nie jest ważne, czy są to kredyty konsolidacyjne bez hipoteki czy pod zastaw - zabezpieczenia są wymagane zawsze przy wysokich kwotach kredytów oraz innych zobowiązań do konsolidacji.

Dodatkowym atutem kredytów konsolidacyjnych bez hipoteki jest fakt, iż można o wiele łatwiej je uzyskać niż klasyczny kredyt hipoteczny. Przede wszystkim nie musimy posiadać żadnej nieruchomości na własność. Jest to niezwykle istotny czynnik, ponieważ wiele osób z tego powodu nie może uzyskać kredytu hipotecznego. Warto jednak wiedzieć o tym, że konsolidacja bez hipoteki jest droższa od kredytów z zabezpieczeniem hipotecznym. Z tego względu decyzję w tym zakresie warto podjąć po przeanalizowaniu swojej aktualnej sytuacji materialnej.

 

 

Pliki cookies