gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowyGdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy? Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto potrzebuje dodatkowego zastrzyku gotówki. Taka decyzja nie zawsze jest łatwa.

Ilość ofert ze strony banków jest tak duża, że znalezienie najlepszej może okazać się bardzo trudne. W niniejszym artykule doradzamy, na co zwracać uwagę podczas wybierania najkorzystniejszego kredytu gotówkowego. Zapraszamy do lektury! 

 

 

Kredyt gotówkowy - o tym pamiętaj, zanim podpiszesz umowę.

Gdzie najlepiej opłaca się brać kredyty gotówkowe? Przed wzięciem kredytu gotówkowego najpierw należy zastanowić się, jakiej kwoty potrzebujemy oraz w jakim terminie chcielibyśmy ją spłacić.

Warto wiedzieć, że najtańsze kredyty gotówkowe w większości przypadków opiewają na niższe kwoty oraz spłaca się je w krótkim czasie. Bardzo wiele zależy jednak od polityki kredytowej prowadzonej przez dany bank. Mogą się zdarzać odstępstwa od tej reguły polegające na tym, że niektóre z banków stosują niższe oprocentowania kredytów zaciąganych na dłuższy czas. 

Podczas poszukiwania najtańszego kredytu gotówkowego najpierw trzeba zweryfikować najważniejsze parametry cenowe. Mowa tutaj o oprocentowaniu oraz stawce prowizji. Są to wskaźniki, które w największym stopniu decydują o wysokości kosztów danego kredytu. Stanowczo odradzamy uleganie promocjom pod tytułem "kredyt 0%" - takie reklamy często wprowadzają w błąd. Stawka 0% może dotyczyć na przykład oprocentowania nominalnego, które nie uwzględnia wszelkich kosztów pozaodsetkowych takich jak na przykład prowizja. W przypadku takich promocji prowizja jest bardzo wysoka, co sprawia, że taki kredyt nie będzie dla klienta tani. W chwili obecnej klienci mają jednak o wiele łatwiej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi, każdy bank reklamujący kredyty bankowe musi wspominać o RRSO. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to wskaźnik, który informuje nas o wszystkich kosztach danego zobowiązania finansowego. 

 

 

Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy - kilka ważnych wskazówek.

Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy? Przy wybieraniu najlepszej oferty należy zwracać uwagę na wskaźnik RRSO. Jest to najlepszy parametr służący do oceniania poszczególnych ofert kredytowych między rozmaitymi bankami.

Sposób wyliczania RRSO został określony w ustawie o kredycie konsumenckim. Warto wiedzieć, że wskaźnik RRSO bierze pod uwagę nie tylko różnice dotyczące wysokości prowizji i oprocentowania, ale także sposób, w jaki są obliczane. Wszystkie istniejące banki są zobowiązane do przestrzegania tej zasady bez jakichkolwiek zmian. 

 

 

Pliki cookies