pożyczka przez telefon na kontoW obliczu trudnej sytuacji finansowej doskonałym rozwiązaniem są pożyczki gotówkowe. Rynek pożyczek rozwija się w bardzo szybkim tempie, co sprawia, że cały czas powstają nowe produkty dopasowane do potrzeb i oczekiwań klientów.

Jednym z najnowszych rozwiązań jest pożyczka przez telefon na konto. W niniejszym artykule sprawdzamy, jakie warunki należy spełnić, aby ją dostać oraz opisujemy jej najważniejsze zalety. Zapraszamy do lektury! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pożyczka przez telefon na konto - definicja. 

Pożyczka przez telefon na konto to bardzo wygodny sposób na uzyskanie potrzebnych pieniędzy na dowolny cel. W sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowego wsparcia finansowego i nie mamy dużo czasu, będzie to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Aby uzyskać taką pożyczkę, nie trzeba udawać się do siedziby firmy pożyczkowej ani posiadać dostępu do internetu. Wystarczy, że mamy telefon komórkowy i odbędziemy rozmowę z konsultantem danej firmy. Przy korzystaniu z pożyczki przez telefon na konto trzeba pamiętać, że konsultant zapyta nas o kilka podstawowych informacji. Mowa tutaj przede wszystkim o:

  • danych adresowych, 
  • najważniejszych danych osobowych, 
  • danych kontaktowych (numer telefonu, opcjonalnie adres e-mail),
  • informacjach odnośnie zatrudnienia, 
  • informacjach odnośnie wydatków. 

Należy pamiętać o tym, że w trakcie wnioskowania o pożyczkę przez telefon na konto podajemy dokładnie te same informacje, które wpisywalibyśmy w trakcie wypełniania wniosku na stronie internetowej pożyczkodawcy. Konsultant, który będzie przeprowadzał z nami rozmowę telefoniczną, samodzielnie wprowadzi do systemu wszystkie dane na nasz temat. Jeśli będziemy mieli jakiekolwiek dodatkowe pytania lub wątpliwości, na pewno udzieli nam obszernych wyjaśnień. 

 

Pożyczki przez telefon - najważniejsze zalety i wady. 

Pożyczki przez telefon na konto często nazywa się pożyczkami przez telefon na dowód. Wynika to z tego, że udzielają ich firmy pozabankowe, które z reguły mają o wiele mniejsze wymagania wobec swoich klientów w przeciwieństwie do banków.

W większości przypadków najważniejszym weryfikowanym dokumentem podczas rozmowy jest właśnie dowód osobisty. Takie same zasady są stosowane podczas wnioskowania przez internet. Zaletą pożyczek przez telefon jest przede wszystkim bardzo szybki czas realizacji wypłat, brak konieczności dostarczania zaświadczeń oraz (w niektórych przypadkach) brak weryfikacji w BIK. 

Wadą pożyczek przez telefon jest z kolei fakt, iż taka pożyczka z reguły nie może być naszą pierwszą pożyczkę. W większości przypadków możemy się o nią ubiegać dopiero wtedy, gdy jest to nasz kolejny wniosek bądź gdy wcześniej zweryfikowaliśmy swój profil klienta na stronie pożyczkodawcy.