konto bez opłat za kartę i prowadzenieBardzo często decydujemy się na zmianę swojego starego konta przez opłaty, które bank nam narzuca za prowadzenie konta i kartę.

W każdym miesiącu takich kosztów może być nawet kilkadziesiąt złotych, które spokojnie możemy wydać na zupełnie inne rzeczy. Na rynku mamy wiele ofert rachunków osobistych, dzięki czemu bez problemu uda nam się znaleźć konto bez opłat za kartę i prowadzenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpowiednio dopasowana oferta

Na rynku mamy ogromną ilość banków,  które mocno ze sobą konkurują, by przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Dla nas to doskonała okazja, ponieważ możemy wybierać konta spośród wielu ofert.

Nie musimy się decydować na pierwszy lepszy bank, w którym zmuszeni jesteśmy ponosić opłaty. Wystarczy przejrzeć oferty kilku banków, by zobaczyć że mamy ogromny wybór kont osobistych. A to na pewno pozwoli nam na znalezienie tego odpowiedniego dla nas.

Przede wszystkim zastanówmy się, na czym szczególnie nam zależy. Jeśli tylko chcemy mieć konto bez opłat za kartę i prowadzenie to nie będzie nam trudno znaleźć ofertę. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści, które może nam przynieść rachunek osobisty. Wiele osób zapomina, że opłaty za konto i kartę to tylko część kosztów, które bank pobiera. Takich opłat możemy faktycznie nie mieć, ale jednocześnie będziemy płacić za każdą wypłatę z bankomatu obcego. A to również w skali miesiąca może wynieść nawet kilkadziesiąt złotych. Dlatego dokładnie sprawdzajmy całą ofertę i nie skupiajmy się tylko na tych podstawowych kosztach.

 

Warunki do spełnienia

Konto bez opłat za kartę i prowadzenie nie jest trudno znaleźć. Najczęściej jednak, żeby je faktycznie mieć to musimy spełniać, wyznaczane przez bank, warunki. Dlatego koniecznie musimy o nie spytać i o ewentualne koszty, gdy nie uda nam się ich spełnić.

Zazwyczaj jednak są to bardzo proste warunki, z którymi klienci nie mają problemu. Wymagane są bowiem w każdym miesiącu wpływy i używanie karty jako formy płatności w sklepach. Czasem musimy kartą wydać określoną kwotę a czasem zrobić wyznaczoną ilość transakcji.

A czy możliwe jest konto bez żadnych opłat? Oczywiście, że tak. Nie tylko nie musimy ponosić opłat za kartę i prowadzenie. W pakiecie możemy również dostać darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów czy gratisowe ubezpieczenie assistance. Warto zwrócić również uwagę na dodatkowe korzyści, jak np. zwroty za zakupy czy możliwość zbierania punktów i wymieniania ich na nagrody. Dzięki temu nie tylko otrzymamy darmowe konto, ale także szereg korzyści przynoszących dodatkowy zysk.