pierwsze konto bankowe gdzie"Pierwsze konto bankowe - gdzie je założyć?" - takie pytanie zadaje sobie niejeden młody człowiek. Warto wiedzieć, że założenie pierwszego konta bankowego to bardzo ważna decyzja.

Należy ją podjąć po dogłębnym przeanalizowaniu ofert poszczególnych banków. Założenie konta z reguły następuje wraz z rozpoczęciem pracy lub studiów. Niekiedy takie konto służy nam nawet przez całe życie. W niniejszym artykule w sposób bardzo dokładny tłumaczymy, czym należy kierować się podczas wyboru pierwszego konta bankowego. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury! 

 

 

 

 

 

 

Sprawdź dokładnie oferty poszczególnych banków.

Podczas zakładania swojego pierwszego konta bankowego warto dokładnie zapoznać się z ofertami poszczególnych instytucji bankowych.

Pozwoli to na zaoszczędzenie dużych sum pieniędzy, na przykład opłat za prowadzenie konta. Zachęcamy, aby wybierać tylko takie oferty, w których prowadzenie konta jest w pełni darmowe. Niestety, w dalszym ciągu wiele osób zakładając swoje pierwsze konto bankowe nie zwraca uwagi na takie czynniki. Wynika to z tego, że zdają się na opinię rodziny bądź przyjaciół - może się to okazać dużym błędem. Czasami zdarza się również tak, że dane konto po założeniu może nie spełniać naszych oczekiwań. Z tego względu nie warto kierować się opinią innych osób. 

Zalecamy, aby w sposób dokładny zapoznać się z ofertami wszystkich banków - warto odwiedzić placówki lub poczytać o danych kontach w internecie. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład założenie konta w trakcie promocji dla nowych klientów. W większości takich promocji wymaga się, aby na konto wpływało wynagrodzenie z pracy. Dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową jest to wręcz wymarzone rozwiązanie. 

 

Koszty są najważniejsze.

Podczas wybierania konta bankowego należy zwracać uwagę na koszty - dotyczy to w szczególności tych osób, które studiują i nie posiadają stałego źródła utrzymania. Studenci często wybierają konta dedykowane młodzieży oraz bezpośrednio studentom. Z reguły są one całkowicie darmowe.

Każdy kto zastanawia się nad tym "pierwsze konto bankowe gdzie założyć" powinien też pamiętać o tym, aby z rezerwą podchodzić do reklam kont typu "wszystko za 0 złotych". W praktyce może bowiem okazać się, że takie konto będzie darmowe dopiero po spełnieniu warunków, na przykład 5 transakcji czy wpływ 1000 złotych na konto. Banki często reklamują się, że konto jest w pełni darmowe, jednak nie przypominają, że za korzystanie z karty nie będzie już bezpłatne. Trzeba pamiętać o tym, aby przed założeniem pierwszego konta bankowego dokładnie sprawdzać warunki danej umowy. 

 

 

Pliki cookies