najkorzystniejszy kredyt gotówkowy rankingWzięcie kredytu gotówkowego to dla większości duże przeżycie. Im wyższą kwotę pożyczamy tym bardziej się boimy o warunki i późniejszą spłatę zobowiązania.

Chcemy się jak najlepiej przygotować, by wybrać dobrą pożyczkę. A pomóc nam w tym może najkorzystniejsze kredyty gotówkowe ranking. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na jakiej podstawie tworzone są rankingi?

Decydując się na kredyt gotówkowy  i sprawdzając oferty różnych banków bardzo często trafiamy na strony, gdzie znajduje się najkorzystniejszy kredyt gotówkowy ranking. 

Widzimy pewną listę z ponumerowanymi lokatami, najczęściej w skali od 1 do 10. Takie listy aktualizowane są najczęściej raz w miesiącu, a czasem i nawet raz w tygodniu. Tylko czego tak naprawdę dotyczy taki ranking?

Rzetelny ranking na początku powinien mieć napisane, co zostało wzięte pod uwagę przy analizie. Najczęściej jest to faktycznie ujęte i koniecznie musimy to przeczytać, gdyż będzie to miało dla nas ogromne znaczenie przy wyborze. Autor takiej listy musi podać, jaką kwotę pożyczki analizuje i na jaki  okres spłaty. Bardzo ważne jest również, czy bierze pod uwagę kredyty ubezpieczone czy nie. To wszystko pozwoli nam stwierdzić, czy są to parametry, których i my szukamy. Na podstawie tych wybranych danych przedstawiana jest wysokość raty. Skąd autorzy mają takie dane? Zazwyczaj pochodzą one z ogólnych stron banków, na których sami możemy skorzystać z symulatorów. 

 

Czy można zaufać rankingom? 

Wchodząc na stronę internetową, gdzie dostępny jest najkorzystniejszy kredyt gotówkowy ranking zastanawiamy się, czy takie dane są naprawdę rzetelne, czy możemy mu zaufać.

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony musimy pamiętać o tym, że lista stworzona jest ze względu na pewne parametry. Jeśli różnią się one od tego, czego my oczekujemy od kredytu to może się okazać, że takie dane wcale nie są nam pomocne. Np. kiedy chcemy wziąć pożyczkę na 5 tysięcy trafiamy na ranking analizujący kredyty na 10 tysięcy i wybieramy produkt z pierwszego miejsca. Po wprowadzeniu danych okaże się, że oferta jest mniej korzystna. Być może jest też w bankach jakaś  promocja w bankach na naszą kwotę, a z takiego rankingu się o niej nie dowiemy.

Z drugiej jednak strony najkorzystniejszy kredyt gotówkowy ranking daje nam gotowe narzędzie, dzięki któremu nie musimy przeszukiwać wielu stron internetowych. Może się również zdarzyć sytuacja, w której to znajdziemy taki ranking dokładnie odpowiadający naszym wymaganiom. Dzięki temu dostaniemy gotową odpowiedź, który kredyt jest najlepszy i najtańszy.