Najtańszy bank dla klientaBanki coraz intensywniej walczą o nowych klientów oferując szereg darmowych usług, które pozwalają na zachęcenie do skorzystania ze swojej oferty.

Ale większość klientów ma świadomość, że banki to nie instytucje charytatywne i istnieją po to, by zarabiać pieniądze. Dlatego zawsze część usług startowych jest bezpłatnych, by zachęcić klienta a później i tak czekają gdzieś ukryte opłaty. Jak w takim razie znaleźć najtańszy bank dla klienta?

 

 

 

 

 

 

 

Obsługa kont osobistych

Najwięcej klientów korzysta w bankach z kont osobistych. W Polsce jest to aż 85 % więc są to naprawdę ogromne liczby.

Dla wielu jest to jednak jedyny produkt finansowy, dlatego warto wybrać taki rachunek, który nie będzie niósł za sobą żadnych opłat. Czy jest to możliwe? Oczywiście, na rynku dostępnych jest wiele kont osobistych, które są całkowicie darmowe. Wystarczy tylko poszukać, by znaleźć najtańszy bank dla klientów oferujący rachunek bez żadnych opłat.

Musimy zwrócić uwagę na ewentualne opłaty za prowadzenie konta, kartę płatniczą i wypłaty z bankomatów. To są główne koszty, które ewentualnie klienci ponoszą. Wiele banków rezygnuje jednak z takich opłat stawiając przed klientami drobne warunki do spełnienia. I tak będziemy musieli zapewnić regularne wpływy na konto i płacić wydaną kartą. Dla większości osób czynnie korzystających z konta jest to bardzo łatwe i pozwala cieszyć się z całkowicie darmowego rachunku. Dlatego wiele banków ma  w swojej ofercie takie konto, by móc być postrzeganym jako najtańszy bank dla klienta na rynku.

 

Produkty kredytowe

Kolejnymi produktami, które decydują, że uznajemy instytucje finansowe za najtańszy bank dla klienta są pożyczki, karty kredytowe, limity w rachunkach i kredyty hipoteczne.

Spora część Polaków posiada produkty kredytowe, najczęściej w bankach, w których mają również konta osobiste. Jednak jeśli zwracamy uwagę na koszty to dłużej szukamy ofert, które pozwolą nam zaoszczędzić. Banki również w tych produktach konkurują ze sobą i przygotowują liczne oferty promocyjne.

I tak klienci często mogą skorzystać z limitu w rachunku bez żadnej prowizji, a  nawet zdarza się, że banki pozwalają korzystać z pieniędzy przez kilka dni w miesiącu za darmo, bez żadnych odsetek. Tak samo jest w przypadku kart kredytowych, za obsługę których nie zapłacimy ani złotówki. Dodatkowo banki oferują cashbacki czy raty 0% w ramach użytkowania karty. Klienci poszukujący najtańszych kredytów gotówkowych są w stanie znaleźć pożyczkę o bardzo niskim oprocentowaniu i bez żadnej prowizji.