efirma definicja

Kiedyś słowo eFirma kojarzyło się z niczym. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób rozważa rozpoczęcie własnego biznesu w środowisku wirtualnym – Internecie.

Aktualnie rzadko kto nie ma w swoim domu Internetu a jeśli nie ma to zwykle jest to związane z innymi barierami niż niewiedza o nim. Ludzie chcą mieć coraz prostszy dostęp do coraz większej liczby ofert takich jak towary czy usługi w związku z czym Internet pozwala im na znalezienie co ważne szybko najciekawszych ofert na rynku. Nie dziwi więc popularność zakładania eFirm. Ciągła walka na rynku zmusza w większości młodych przedsiębiorców do coraz to bardziej funkcjonalnych a wręcz innowacyjnych serwisów WWW takich jak sklepy internetowe czy wyspecjalizowane strony.

Co to jest efirma?

Niestety czasy gdy na rynku istniało stosunkowo mało sklepów internetowych czy innych serwisów dawno się skończyły. Aby osiągnąć sukces własnej eFirmy często podjąć trzeba radykalne kroki. Przede wszystkim trzeba mieć dobry pomysł ,znaleźć niszę na rynku lub też obmyślić innowacyjną formę już istniejących stron czy sklepów. Młody przedsiębiorca gdy już ma pomysł i jest pewny ,że przyniesie mu on odpowiednie zarobki musi dopełnić jeszcze niezbędne formalności takie jak zarejestrowanie działalności gospodarczej, otworzenie rachunku bankowego, wystąpienia o numer NIP/REGON wybór rodzaju opodatkowania i inne. Kolejną barierą przy prowadzeniu własnej eFirmy są podatki. Każdy kto sprzedaje różnego rodzaju usługi czy produkty musi je zapłacić w przeciwnym wypadku może mieć spore problemy ze strony Urzędu Skarbowego. Efirma działalność gospodarczą może prowadzić w prywatnej nieruchomości. W przypadku zmian w użytkowaniu nieruchomości np. zamiana pomieszczenia na biuro należy poinformować o tym właściwemu organowi. Po upływie terminu ustala się opłatę legalizacyjną.

Zatem czy mimo wielu problemów z założeniem eFirmy opłaca się to robić? Oczywiście , pod warunkiem dobrego pomysłu oraz pewności inwestycji. Handel w Internecie wciąż się rozwija więc jeśli masz dobry pomysł nie ma żadnych przeciwwskazań abyś spróbował/a.