Możemy wyróżnić trzy podmioty uczestniczące w umowie leasingu takie jak:

 
Leasingodawca – jest nim podmiot będący właścicielem przedmiotu ,który daje w odpłatne użytkowanie drugiemu podmiotowi (leasingobiorcy) na określonych warunkach będących uwzględnionych w umowie leasingowej. Leasingodawcą z reguły jest firma lub instytucja zajmująca się tego typu usługami.

Leasingobiorca – jest nim podmiot korzystający z przedmiotu leasingu otrzymanego od właściciela przedmiotu (leasingodawcy) na warunkach określonych w umowie leasingowej. Leasingobiorcą z reguły bywają przedsiębiorcy którym opłaca się on wynikając z przepisów podatkowych.

Zbywający – jest nim podmiot, od której finansujący nabywa własność danej rzeczy.  Krótko mówiąc jest to podmiot od którego leasingodawca nabywa przedmioty które później może udostępniać w umowie leasingowej.

 

 


 

Autor serwisu

Tomasz SzymaniakTomasz Szymaniak

Przygoda z moim serwisem trwa nieprzerwanie już od 2016 roku. Przez te lata witryna przeszła wiele mniejszych i większych zmian jednak najważniejsza funkcjonalność - bezpieczeństwo i wygoda użytkowania to zawsze priorytet. Dzięki temu ta witryna wspólnie tworzona przeze mnie oraz wielu moich przyjaciół związanych od lat z finansami, nieprzerwanie cieszy się wysokim zainteresowaniem wśród użytkowników. Dziękuję! 

  • Facebook
  • crunchbase
  • Linkedln

Pliki cookies