Ubezpieczenie posagowe

Ubezpieczenie posagowe, jak wskazuje sama nazwa, jest jedną z form polisy na życie, która zabezpiecza przyszłość naszego dziecka lub dzieci poprzez zapewnienie mu środków do życia - w momencie ukończenia przez niego 18 roku życia - lub w przypadku śmierci rodzica. Ubezpieczenie to, inaczej zwane ubezpieczeniem zaopatrzenia dzieci ma za zadanie przez okres dorastania dziecka gromadzić kapitał dla niego przeznaczony, na powstałym do tego koncie i jest ono w całości przeznaczone na poczet wytyczonej przez nas pociechy. W momencie ukończenia przez nią wieku dorosłości będzie ona mogła wykorzystać zebraną kwotę na kontynuację edukacji, wyjazd do innego kraju, zakup lub wynajem pierwszego mieszkania, czy na inne określone przez nią potrzeby.

 

 


W jakim okresie można zawrzeć umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym?

Polisę wykupić może każdy posiadający przynajmniej jedno dziecko lub chcący dofinansować jego przyszłość, w każdym dowolnym momencie, aż do ukończenia przez pociechę wieku 18 lat - w takim momencie ubezpieczenie posagowe staje się niemożliwe do wykupienia z racji swoich wiekowych ograniczeń. Wybierając określone towarzystwo ubezpieczeniowe jesteśmy w stanie zdecydować na jaki okres czasu umowa ma być zawarta ( mamy wybór od 5 do 25 lat), to także w tym momencie rodzic decyduje czy zakupić chce tylko standardowy pakiet oferujący zabezpieczenie kapitału dla jego dziecka, czy też zdecydować się na model droższy, przedstawiający dodatkowe formy - stopień rozbudowania oferty zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, w jakim dokonujemy zawarcia umowy.

Cechy składowe ubezpieczenia posagowego.

Ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci składa się z dwóch podstawowych części, do których należą: ubezpieczenie na życie fundatora polisy oraz ubezpieczenie na dożycie dziecka - zwanego również uposażonym. Co niezmiernie ważne, w polisie posagowej głównym fundatorem jest najczęściej rodzic, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby został nim ktoś z dalszej rodziny, przykładowo ciocia, babcia, czy wujek - może to być także osoba niespowinowacona z uposażanym. 

 


 

Pliki cookies