promesa kredytowa

Promesa kredytowa jest to zaświadczenie z banku o posiadaniu zdolności kredytowej klienta. Jest to potwierdzenie, że klient danego banku po spełnieniu określonych warunków otrzyma od niego wymagany kredyt.

W większości przypadków promesa jest ważna 30 dni. Jest często wymagana podczas chęci zakupu nieruchomości aby potwierdzić możliwość jej sfinansowania - potwierdzenie zdolności zapłaty sprzedawcy za daną nieruchomość. Wydanie promesy wiąże się również z koniecznością zapłaty za nią bankowi - zwykle kilkaset złotych.  

 

 

 

 

 


Czy promesa to gwarancja uzyskania kredytu?

Wiele osób, które otrzymały promesę pd banku uważa, że jest ona gwarancją uzyskania kredytu.

Niestety nie zawsze się to sprawdza w szczególności, gdy bank nie chce sfinansować określonej nieruchomości - np. uważa, że cena za nią jest zawyżona. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem jest uzyskanie decyzji kredytowej czyli ostatecznej decyzji o przyznaniu kredytu.

 


 

Autor serwisu

Tomasz SzymaniakTomasz Szymaniak

Przygoda z moim serwisem trwa nieprzerwanie już od 2016 roku. Przez te lata witryna przeszła wiele mniejszych i większych zmian jednak najważniejsza funkcjonalność - bezpieczeństwo i wygoda użytkowania to zawsze priorytet. Dzięki temu ta witryna wspólnie tworzona przeze mnie oraz wielu moich przyjaciół związanych od lat z finansami, nieprzerwanie cieszy się wysokim zainteresowaniem wśród użytkowników. Dziękuję! 

  • Facebook
  • crunchbase
  • Linkedln

Pliki cookies