kto to mąż zaufania

Mąż zaufania jest to osoba czuwająca nad prawidłowym przebiegiem określonego zgromadzenia, zebrania, konkursu bądź wyborów. Z mężem zaufania najwięcej styczności możemy mieć właśnie podczas wyborów.

Każdy komitet wyborczy wystawiający własnego kandydata ma prawo do każdej obwodowej komisji wyborczej przydzielić własnego męża zaufania czuwającego nad prawidłowym przebiegiem wyborów w celu uniknięcia nadużyć.

 

 

 

 

 


Jednocześnie mąż zaufania nie może ingerować w przebieg wyborów w taki sposób aby skłaniać wyborców do oddania głosu na kandydata, którego reprezentuje (pomagać w oddawaniu głosu, agitować, polecać kandydatów, wyjaśniać). Może natomiast wnosić uwagi do trwającego głosowania, sporządzać protokół oraz uczestniczyć w trakcie liczenia głosów. 

 


 

Autor serwisu

Tomasz SzymaniakTomasz Szymaniak

Przygoda z moim serwisem trwa nieprzerwanie już od 2016 roku. Przez te lata witryna przeszła wiele mniejszych i większych zmian jednak najważniejsza funkcjonalność - bezpieczeństwo i wygoda użytkowania to zawsze priorytet. Dzięki temu ta witryna wspólnie tworzona przeze mnie oraz wielu moich przyjaciół związanych od lat z finansami, nieprzerwanie cieszy się wysokim zainteresowaniem wśród użytkowników. Dziękuję! 

  • Facebook
  • crunchbase
  • Linkedln

Pliki cookies