kredyt hipoteczny przez internetWiększość z nas nie posiada realnej możliwości kupienia nieruchomości za gotówkę. Bez względu na to czy marzymy o własnym domku z ogródkiem, czy o niewielkim, pierwszym mieszkaniu musimy myśleć jak zewnętrznie sfinansować zakup. Najtańszą opcją zakupu nieruchomości na kredyt jest kredyt hipoteczny zabezpieczony nieruchomością. Jest on również jedyna opcją zakupu nieruchomości dla osób o średnich dochodach – niskie oprocentowanie będące pochodna hipotecznego zabezpieczenia na kupowanej nieruchomości oraz długi okres kredytowania, pozwalają ustalić ratę na poziomie możliwym do spłaty przez kredytobiorcę. Nie należy się obawiać kredytów hipotecznych – wprawdzie są one zobowiązaniem długoterminowym, jednakże finalnie zostaje nam spłacona nieruchomość, a jak wiadomo nieruchomości w czasie kilkudziesięciu lat zawsze drożeją. Jeżeli spłacimy nasze mieszkanie, możemy się nim cieszyć do końca życia, bez ponoszenia kosztów związanych np. z wynajmem. Ponadto możemy je potem sprzedać, zamienić na mniejsze a gotówkę przeznaczyć na dowolny cel.


Przy kredytach hipotecznych najważniejszy jest wybór odpowiedniego kredytodawcy – wiążemy się z jakimś bankiem zazwyczaj na 20-30 lat, więc ważne jest, żeby warunki kredytu były dostosowane do naszych aktualnych i przyszłych możliwości finansowych. Lepiej żeby rata była niższa, a kredyt na dłuższy okres czasu, bo takie rozwiązanie zapewnia nam większą elastyczność – w przypadku dodatkowych, nieprzewidzianych wydatków lub zmiany sytuacji rodzinnej, jesteśmy w stanie spokojnie obsługiwać zobowiązanie. Często banki dają nam możliwość tzw. wakacji kredytowych tj. niezapłacenia jednej raty w roku, lub zawieszenia spłat na okres kilku miesięcy w ciągu każdych 5 lat. Takie rozwiązania – choć nie musimy nigdy z nich korzystać – wpływają na poczucie bezpieczeństwa kredytobiorcy.
Pozostaje kwestia ubezpieczenia kredytobiorcy – warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie – jeśli coś złego nam się stanie, to nasza rodzina będzie miała środki na spłatę kredytu do końca.

Reasumując – kredyt hipoteczny jest lepszą opcją od wynajmu, bo nawet jeśli bieżące opłaty są wyższe, to jednak po zakończeniu okresu kredytowania zostajemy z własnością nieruchomości, a więc uzyskaliśmy własność wymiernej wartości. Przy najmie czas mija, a my nadal nic swojego nie mamy. Z naszej strony polecamy skorzystać z naszego kalkulatora kredytu mieszkaniowego oraz aktualną listę ofert kredytów mieszkaniowych.

 


 

Pliki cookies