ubezpieczenie ocUbezpieczenie OC tj. od odpowiedzialności cywilne za wyrządzone szkody jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich pojazdów.

W przeciwieństwie do ubezpieczenia Auto Casco, które staramy się mieć jak najlepsze, bo zabezpiecza nas w przypadku szkody, w przypadku OC głównym czynnikiem wyboru jest cena. Większość właścicieli samochodów szuka jak najtańszego ubezpieczenia, a samodzielne znalezienie atrakcyjnej oferty jest bardzo trudne.

 

 

 

Ubezpieczyciele w kalkulacji ceny ubezpieczenia zwracają uwagę na szereg parametrów takich jak:

- Wiek właściciela;
- Płeć właściciela;
- Historia ubezpieczeniowa właściciela (zniżki za kontynuacje/zwyżki za wcześniejsze szkody);
- Wiek samochodu;
- Markę samochodu;
- Region kraju, miasto zarejestrowania pojazdu.

 

 


Ponadto każdy z Ubezpieczycieli stosuje różne wagi dla poszczególnych parametrów, co sprawia, że jedna i ta sama osoba w różnych towarzystwach otrzyma oferty różniące się cena nawet o kilkaset złotych. Jak znaleźć tę najtańszą, kiedy nie mamy czasu na osobiste odwiedzenie kilku towarzystw? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy wpisać w przeglądarkę „porównanie polis OC” i otrzymamy co najmniej kilka linków do porównywarek. Mechanizm działania takich stron jest taki sam – wypełniamy specjalny formularz, wpisując nasze dane osobowe oraz dane pojazdu i otrzymujemy w zamian informacje zwrotne z nazwą Ubezpieczyciela i kwotą, która należy zapłacić za polisę OC. Na podstawie otrzymanej listy ofert możemy łatwo wybrać wariant najbardziej opłacalny.  Dlatego, jeśli masz zamiar kupić ubezpieczenie OC – poświęć kilka minut na kwestionariusz w porównywarce, a pewnie oszczędzisz wymierne pieniądze wybierając najtańszą z ofert. Jeżeli masz samochód firmowy porównywarka internetowa działa nieco inaczej – musisz zadzwonić na numer wskazany na stronie i sam kwestionariusz jest wypełniany przez konsultanta porównywarki (jest on wtedy rozbudowany o dodatkowe pytania). Efekt jest jednak taki sam – otrzymujesz listę najkorzystniejszych ofert dla twojej firmy i możesz spokojnie dokonać właściwego wyboru ubezpieczenia.

 


 

 

Pliki cookies