Gdzie założyć konto bankowe dla młodzieży

Konto młodzieżowe to zwykle pierwsze poważne konto bankowe, za pomocą którego młodzież może zarządzać własnymi finansami. Jego wybór ułatwi nasz ranking kont młodzieżowych.

Wybór konta młodzieżowego często wygląda inaczej niż w przypadku tradycyjnych rachunków bankowych. Młode osoby zwykle zwracają uwagę na szczegóły, na które nie zwracają uwagi starsze osoby w związku z tym banki muszą proponować konta właśnie skierowane w stronę tych osób. To właśnie dlatego wprowadzona została oferta tzw. kont młodzieżowych. Gdzie założyć konto bankowe dla młodzieży? Wybór zależy w szczególności od wymagań młodej osoby. Większość wymaga od banku niezawodności, wygodnej bankowości mobilnej najlepiej z dedykowaną aplikacją czy możliwością personalizacji wielu elementów takich jak karta kredytowa czy rachunek. Zwykle również młodzieżowe konto bankowe może służyć za podstawę do otwarcia rachunku bankowego np. po upływie 26 lat banki często proponują przejście na inny typ rachunku. Wybór odpowiedniego konta młodzieżowego znacznie ułatwi nasz ranking kont młodzieżowych za pomocą którego znajdą Państwo najlepsze konto młodzieżowe spełniające wszystkie oczekiwania. Zapraszamy do lektury oraz zadowolenia z wyboru.

 

 

 

 

Młodzieżowe konto bankowe - Na co zwracać uwagę?

Podczas wyboru konta młodzieżowego powinniśmy zwrócić uwagę na szczegóły, które wpłynąć mogą na wygodę obsługi oraz same koszty związane z posiadaniem takiego rachunku.

Zwróćmy szczególną uwagę na koszty prowadzenia rachunku młodzieżowego oraz same koszty wykonywania za jego pomocą transakcji takich jak przelewy czy wypłaty w bankomatach. Ważne jest również sprawdzenie gdzie w naszej okolicy znajduje się oddział danego banku. Nie wybierajmy ofert w przypadku których najbliższy oddział banku jest znacznie oddalony od miejsca naszego zamieszkania. W przypadku problemów z kontem bądź konieczności weryfikacji będziemy zmuszeni wybrać się do takiego banku co może oznaczać dla nas niepotrzebne koszty. Sprawdźmy również możliwości rachunku pod względem płatności przez internet czy dodatkowych usług oferowanych przez bank z których możemy w przyszłości skorzystać.

 

Jak założyć konto dla młodych?

Założenie konta młodzieżowego nie sprawia żadnych trudności. Jeśli wybrali Państwo ofertę przy pomocy naszego rankingu - wystarczy tylko wysłać wniosek.

W przypadku niektórych ofert do założenia konta dla osób poniżej 18 roku życia konieczne będzie posiadanie tymczasowego dowodu osobistego. Jeśli nie mamy dowodu możemy spojrzeć na inne oferty kont w przypadku których wystarczy aktualna legitymacja szkolna. Powyżej 18 lat konieczne będzie już podanie danych z dowodu osobistego. Gdy już wiemy gdzie założyć konto bankowe dla młodzieży wybieramy polecenie "więcej informacji" lub "wyślij wniosek" i uzupełniamy niezbędne informacje. W najbliższym czasie skontaktuje się z nami osoba z banku w celu weryfikacji oraz uzgodnienia szczegółów.