Gdzie założyć konto bankowe dla dziecka

Konto bankowe dla dziecka to wstęp do świata finansów i jego zarządzaniem. Wybór rachunku powinien poprzedzony być wcześniejszym upewnieniem czy dziecko jest na niego gotowe. Sam wybór odpowiedniego konta ułatwi nasz ranking kont młodzieżowych.

Przed poszukiwaniem konta bankowego dla dziecka powinniśmy wiedzieć, że minimalny wiek w którym dziecko może posiadać konto bankowe to z reguły 13 lat. Gdzie założyć konto bankowe dla dziecka? W pierwszej kolejności tam gdzie jest to możliwe zatem w banku w którym nasze dziecko spełnia kryterium wieku. Do jego założenia konieczna będzie również aktualna legitymacja szkolna bądź w niektórych przypadkach tymczasowy dowód osobisty. Jeżeli nasze dziecko spełnia wszystkie kryteria dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z rankingiem kont młodzieżowych przez co wybór takiego rachunku jest znacznie ułatwiony. Życzymy miłej lektury oraz zadowolenia Państwa dziecka z dokonanego wyboru.

 

 

 

 

 

 

Konto dla dziecka - Czym się charakteryzuje?

Konto dla dziecka charakteryzuje się łatwym wprowadzeniem dziecka w świat finansów, oszczędzania oraz zarządzania własnym środkami.

Aby dziecko nauczyło się odpowiedniego zarządzania gotówką na koncie powinniśmy przynajmniej na początku uczestniczyć w wykonywaniu wszelkich transakcji czy to za pomocą bankowości internetowej czy za pomocą wydanej do konta karty bankomatowej. Warto również ustalić limit wydatków na karcie w przypadku jej kradzieży. Dobrze posiadać również dane do logowania do konta w przypadku gdy chcielibyśmy sprawdzić historię na koncie. Również w przypadku wizyty w banku powinniśmy towarzyszyć naszemu dziecku.

 

Czy konto dla dziecka jest bezpieczne?

Konto dla dziecka jest jak najbardziej bezpieczne pod warunkiem spełnienia podstaw bezpieczeństwa. Powinniśmy się tym również kierować wtedy gdy jeszcze nie wiemy gdzie założyć konto bankowe dla naszego dziecka.

Przede wszystkim powinniśmy nauczyć dziecko, że rachunek bankowy należy tylko do niego i nie powinno się one dzielić z najważniejszymi informacjami go dotyczącymi takimi jak dane do logowania, saldo na koncie i inne ze swoimi znajomymi. Nie powinno również pożyczać lub udostępniać własnej karty bankomatowej. Powinniśmy również zapoznać się z wszelkimi opłatami związanymi czy to za prowadzenie takiego konta czy za wykonywanie przelewów i innych operacji.

 

 

Pliki cookies