jakie konto bankowe wybraćNa polskim rynku spotkać można wiele rodzajów kont bankowych. Które z nich wybrać? Czasem jest to trudny wybór gdy szukamy konta po raz pierwszy. Często zdarza się, że musimy założyć nawet kilka kont bankowych aby spełnić swoje oczekiwania.

W tym artykule postaramy się przedstawić odmiany kont bankowych oraz które z nich mogą być dla nas interesujące. Dużą zaletą w dzisiejszych czasach jest przede wszystkim możliwość wysłania wniosku o konto bankowe za pośrednictwem internetu. Jest to znaczne ułatwienie dla każdego, kto nie ma czasu na chodzenie po bankach i składanie wniosków. Dodatkowa zaleta to również możliwość porównania ofert w domu na spokojnie bez trudnego odmawiana w placówce banku. Zapraszamy do lektury.

 

 


Pierwsze i oczywiste - konto osobiste.

Konto osobiste jest to podstawowy rodzaj kona bankowego skierowany dla jednej osoby. Służy do podstawowego zarządzania własnymi finansami oraz korzystania z produktów bankowych skierowanych bezpośrednio dla nas. Rachunek osobisty wymagany jest praktycznie wszędzie.

Każdy większy pracodawca wymaga od pracownika podania osobistego numeru rachunku bankowego w celu wypłaty wynagrodzenia co może później potwierdzić w przypadku kontroli. Wraz z kontem osobistym dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości otrzymania karty bankomatowej za pomocą której płacić możemy w sklepach oraz wpłacać i wypłacać pieniądze w bankomacie. Coraz częściej kartę dodać można do telefonu komórkowego dzięki czemu możemy dokonywać transakcji czy to poprzez popularny blik czy aplikację systemową. Przy wyborze konta osobistego kierujmy się głównie własnymi wymaganiami. Zachęcamy również do skorzystania z porównania kont bankowych przez internet na naszej stronie.

 


Gdy masz partnera - konto wspólne.

Konto wspólne to oferta skierowana głównie dla par. Nie musi być to mąż i żona ale również partnerzy bez formalnego związku. Osobę partnerską można dodać zarówno jako współwłaściciela konta jak i pełnomocnika do korzystania z niego.

Do takiego konta wydane mogą zostać dwie karty bankomatowe a partnerzy mogą korzystać z niego na tych samych zasadach. Dzięki temu rodzajowi konta partnerzy mogą wspólnie gromadzić środki na bieżące zobowiązania finansowe jak i odkładać fundusze na przyszłość.

Zestawienie kont bankowych dla par znajdziesz na naszej stronie pod tym adresem: https://procredito.pl/konta-bankowe/konto-dla-pary

 


Masz dziecko? Konto młodzieżowe to oferta dla ciebie.

Coraz więcej rodziców umożliwia swoim dzieciom korzystanie ze swoich finansów. Najlepszym rozwiązaniem dla dziecka jest konto młodzieżowe dostępne z reguły od 13 roku życia.

Dziecko może otrzymać kartę bankomatową a jego wydatki oraz środki mogą być kontrolowane przez rodzica. Dzięki temu ma on wgląd ile i na co dziecko przeznacza swoje fundusze. Rodzic wprowadzić może również różnego rodzaju limity oraz ograniczenia. Po ukończeniu przez dziecko 18 lat konto staje się jego własnością. Jeśli potrzebujesz konta młodzieżowego przez internet zapraszamy do naszego zestawienia tego produktu.

 


Konto oszczędnościowe dla oszczędnych.

Ten rodzaj konta znacznie ułatwia gromadzenie swoich oszczędności. Atrakcyjne oprocentowanie umożliwia efektywne zdobywanie nowych funduszy.

Taki rodzaj konta możemy wykorzystać do zbierania oszczędności, wystarczy zapisać numer do przelewu na koncie osobistym i co miesiąc przelewać na nie pewną kwotę. Nie musimy nawet logować się do systemu za każdym razem wystarczy kontrola co pewien czas a już wtedy zobaczymy, że nasze oszczędzanie daje wymierne korzyści majątkowe. Dla zainteresowanym polecamy konta oszczędnościowe przez internet na naszej stronie.

 

jakie konto bankowe

 


Masz firmę? Załóż konto firmowe.

Jeśli założyłeś firmę, aby dobrze zarządzać jej finansami dobrze było by założyć konto firmowe. Dlaczego jest to ważne? Ułatwia znacznie rozliczenia z klientami oraz urzędami.

Łatwiej odprowadzać składki oraz kontrolować bieżące wydatki przedsiębiorstwa. Banki dla osób korzystających z kont bankowych posiadają szczególną ofertę a widząc brak zaległości oraz wpływy na koncie proponują atrakcyjne kredyty firmowe dostępne do uzyskania bezpośrednio z panelu zarządzania kontem. Jest to szybki i atrakcyjny sposób na zwiększenie swoich możliwości na sfinansowanie nowych celów swojej firmy.

Zestawienie kont firmowych dostępne u nas na: https://procredito.pl/konta-bankowe/konto-firmowe

 


 

Pliki cookies